Jak wygląda najwyższej klasy hotel? Czym się powinien prezentować, jakie musi mieć wyposażenie?

Hotele uhonorowane pięcioma gwiazdkami to miejsca noclegowe o najistotniejszym standardzie. Za jedną dobę gość musi zapłacić znaczne sumy, z tego również względu oczekuje szczególnie zadowalających, a nawet luksusowych warunków. Z tego artykułu będziesz mógł się dowiedzieć, jakie meble i urządzenia powinny znajdować się w pokoju znajdującym się w tego typu hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo warto dowiedzieć się, jakie najmniejsze wymiary powinny mieć poszczególne pokoje w hotelu o wspomnianej liczbie gwiazdek.

Jeżeli zaciekawił Cię tego typu artykuł, zobacz inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (https://raksa.com.pl/category/ratunkowe-kamizelki-asekuracyjne), odnajdziesz tu analogiczne informacje.

Powierzchnia pokoju jednoosobowego wynosić musi przynajmniej 14 m2, dwuosobowego – 18 m2, a apartamentu minimum 25 m2. Przejdźmy teraz do mebli. W pokoju znajdującym się w hotelu o bardzo wysokim standardzie łóżko jednoosobowe musi mieć wymiary 90 x 200 cm, dwuosobowe natomiast 140 x 200 cm. Przy każdym łóżku powinna znajdować się szafka nocna lub stolik.

W skład wyposażenia tego rodzaju pokoju musi wchodzić stolik, nie można zapomnieć też o fotelach lub kanapie. Szafa, która przeznaczona jest do przechowania garderoby odwiedzającegoa musi posiadać głębokość co najmniej sześćdziesięciu cm i być zaopatrzona w odpowiednią ilość wieszaczków (przynajmniej trzy wieszaki dla jednej osoby). W tego rodzaju pokoju nie może też braknąć biurka oraz krzesła lub krzeseł (jednego na jedną osobę). Niezbędna jest także istnienie wieszaka do wieszania płaszczy, kurtek czy innych okryć, lustra a także bagażnika hotelowego, który został przeznaczony jest do przetransportowania torby podróżnej gościa.

Jeżeli mamy na względzie o oświetlenie jednostki mieszkalnej w pokoju w hotelu pięciogwiazdkowym, to w każdej z nich musząznaleźć przynajmniej trzy lampy sufitowe a także po jednej lampce nocnej przy każdym z łóżek. W skład wyposażenia uzupełniającego muszą wejść kolejne sprzęty: telefon, radioodbiornik, dywan lub wykładzina dywanowa, telewizor, kosz na śmieci, przybory do czyszczenia ubrań i butów, pojemnik na bieliznę do prania oraz popielniczka.

Polecane jest także umieszczenie w takim pokoju części dekoracyjnych, które upiększą pokój. Takie wyposażenie powinien zawierać każdy posiadający pięć gwiazdek hotel, w każdym miejscu, jak przykładowo hotele Olsztyn. To zapewnienie pełnego zadowolenia.