Gdzie warto zabukować noclegi we Władysławowie

Władysławowo to rozległy port rybacki, popularny ośrodek odpoczynkowy jak również wczasowa baza dla urlopowiczów organizujących urlop nad morzem Bałtyckim. Miasto położone jest u nasady Mierzei Helskiej – najbardziej długiego polskiego półwyspu (34 km) oddzielającego zatoki Pucką oraz Gdańską. Miasto obejmuje trzy nadmorskie kąpieliska takie jak: Karwia, Jastrzębia Góra, Chłapowo i Chałupy, które po części leżą na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Plaża we Władysławowie

Autor: MatthiasHaas67
Źródło: http://www.flickr.com/
Najciekawszym budynkiem w mieście jest Dom Rybaka, który posiada wieżę widokową, galerię rzeźby kaszubskiej, galerię fotograficzną i restaurację. Z górnego tarasu wieży widokowej umieszczonego na wysokości 65 m, roztacza się panorama na przylądek Rozewie, Zatokę Pucką oraz Mierzeję Helską. Najbardziej wartościowym zabytkiem sakralnym we Władysławowie jest kościół Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Wśród władysławowskich obiektów kulturalnych warto wymienić: Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii mieszczące się w willi, w której niegdyś mieszkał generał, Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego a także Prywatne Muzeum Motyli w Domu Rybaka.

Czy na danej witrynie www (https://raksa.com.pl/talia-4-1-holt-57.html) znalazłeś wszelkie potrzebne informacje? Jeśli masz niedosyt, to zapraszamy na kolejną. Kliknij w ten link i gotowe.

Na osiedlu Rozewie mieści się Latarnia Morska która została zbudowana w osiemnastym wieku i odremontowana w XIX w.. We Władysławowie jest także port, którego zachodni falochron pełni funkcję turystycznego mola. Wielbicieli sportu na pewno zainteresuje Aleja Gwiazd Sportu w otwartym dla wczasowiczów ośrodku olimpijskim w dzielnicy Cetniewo. Aleja rozciąga się od ulicy Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze Bałtyckie i pokryta jest granitowymi tablicami z gwiazdami, na których umieszczono nazwiska sportowców i trenerów. Co roku latem odbywają się tutaj uroczystości dodania nowych gwiazd.

Chwałą władysławowskich kąpielisk są szerokie i piaszczyste plaże (szerzej o tym ). Wybrzeże objęte granicami miasta ma długość 23 km i jest bardzo różnorodne – od plaż przysypanych drobnym, białym piaseczkiem w głównych kąpieliskach, po kamienistą plażę na Rozewiu. Wyjątkowo znanym kąpieliskiem są Chałupy – dawna osada rybacka z ładną, szeroką plażą i szkołą windsurfingową. Tutejsze płyciutkie i spokojne wody są wyjątkowe korzystne do wykonywania tego sportu. Miejscowość stała się słynna dzięki przebojowi Zbigniewa Wodeckiego „Chałupy welcome to” wychwalającego tutejszą plażę golasów.

We Władysławowie są organizowane liczne, interesujące imprezy kulturalne, między innymi (fajna baza) Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, Jarmark Morski, Majówka połączona z wieloma imprezami towarzyszącymi: Internetowym Rajdem Rowerowym, Zlotem Koniarzy, Zlotem Miłośników Samochodów Terenowych i pokazem latawców, Noc Świętojańska, Rybka we Władku, Kaszubskie Łodzie pod Żaglami i Festiwal Dorsza. Urlopowiczów wybierających nadmorskie nocleg Władysławowo już nie raz zaskoczyło nawałem atrakcji jak również sezonowych imprez.

Na urlopowiczów przyjeżdżających do miejscowości czeka multum różnorodnych dodatkowych atrakcji, między innymi: Lunapark Sowiński z najwyższą kolejką górską w naszym kraju, „ciuchcia” kursująca na trasie Władysławo – Jastrzębia Góra, rejsy kutrem rybackim, czy też loty paralotnią z klifu.

Charakterystycznymi częściami krajobrazu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego będącego częścią Władysławowa, są strome klify, fantastyczne wąwozy, ogromne piaszczyste plaże i bory sosnowe. Na jego obszarze zrobiono parę rezerwatów przyrody, między innymi Dolinę Chłapowską ochraniającą nadmorską dolinę erozyjną i ciekawą florę obrastającą krawędź Kępy Swarzewskiej. Park dysponuje cudownymi warunkami do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa przybrzeżnego, zarówno na otwartych wodach morza, jak i w Zatoce Puckiej.