Polska w ostatnim czasie bardzo się rozwija i buduje się rzesza nowych hoteli oraz innych atrakcji

Jeszcze 30 lat temu byliśmy niezbyt rozwiniętym państwem. Obecnie buduje się u nas sporo hoteli dla turystów i biznesmenów z zagranicy, ale także różnego rodzaju saun czy fitnessów.

Poszukiwani są tam wyszkoleni pracownicy.

laptop Apple

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza osoba, z którą styka się gość po przekroczeniu progu hotelu czy SPA, będzie recepcjonista. Nieważne czy jest to mężczyzna lub kobieta. PRacownik najpierw powinien wyglądać perfekcyjnie. Musi przecież swoją postawą uosabiać swego szefa. Z tego powodu musi być miły i pogodny.

Nie zwlekaj – jeżeli spodobał Ci się ten artykuł, to bieżący materiał możesz też przejrzeć pod poniższym linkiem. Opisy stworzyliśmy dla Ciebie z chęcią.

Fachowy recepcjonista będzie także pomocny i z pewnością nie powinien być zgryźliwy. W dzisiejszych czasach wymaga się już również, aby mówił swobodnie po angielsku. Niektóre najwyższej klasy hotele żądają, aby ich pracownicy posługiwali się jeszcze jednym językiem obcym oprócz angielskiego. Wtedy jest spora szansa, że klient (tutaj) obsłużony w swym ojczystym języku poczuje się jak w siebie i z większą przyjemnością będzie przyjeżdżał właśnie do naszego hotelu, a nie do innego. Pamiętajmy, że recepcjonista to twarz hotelu – to pierwszy kontakt z personelem hotelu. Z tego powodu jest to tak ważne, gdyż jak każdy wie, pierwsze wrażenie jest najistotniejsze. Poza tym, nie jest to praca polegająca wyłącznie na wydawaniu kluczy.

Recepcjonista powinien wiedzieć o hotelu prawie tyle, co właściciel. Powinien mieć dobry kontakt z obsługą restauracji, barmanami, ale również sprzątaczkami, aby móc dopomóc gościom hotelu z niejednym problemem.