Przyswajanie nieznanych języków obcych? Czemu nie!

Nauka nowych języków to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy umieć angielski, bez tego dziś ani rusz, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Możliwości jest bardzo dużo. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który zachwyci potencjalnego pracodawcę, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zniweluje naszą ewentualną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli zatem poszukujesz języka, którego prawie nikt nie zna, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (nauka bułgarskiego) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże prowadząc intensywniejsze poszukiwania można znaleźć to, czego się szuka. Dobrze znać solidne język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko w języku angielskim.

Naprawdę podoba Ci się ten temat? Niezmiernie nas to cieszy. Więc namawiamy do nowych tekstów – po prostu wejdź w link do artykułu.

Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może odrobinkę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężki kaliber. Nauka tego języka do najłatwiejszych nie należy, jednakże szeroko dostępne słowniki czynią naukę języka arabskiego (szkoła armeńskiego) przystępniejszą. Choć to całkowicie odległy kulturowy obszar i bardzo rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz istotniejszą rolę na międzynarodowej arenie, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy o piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Podejrzewam, iż na ten język decyduje się bardzo mało osób, i w sumie nie ma co się dziwić, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. Z punktu widzenia gospodarczo-politycznego,kraj ten nie odgrywa żadnej roli, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju zbyt wielu tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na rozpoczęcie słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Zbliżony do rosyjskiego, ale mało powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj niezbyt odległy. Nauka (zobacz także gra na perkusji) języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane po polsku.