Inwestowanie w fundusze. Co należy wiedzieć?

Część osób decyduje się na inwestowanie w fundusze, jakie są obarczone ogromniejszym ryzykiem straty kapITału aniżeli szczędzenie na lokatach, jednak dają także szanse na wyższe stopy zwrotu.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
progres

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
fundusze inwestycyjne otwarte

Autor: Burson-Marsteller
Źródło: http://www.flickr.com
Ryzyko inwestycji w fundusze możesz zmniejszyć między innymi ustalając oraz trzymając się zaplanowanej strategii. Poniżej kilka porad, jak bezpiecznie inwestować w fundusze inwestycyjne otwarte. Przed zaczęciem dowolnej inwestycji, w tym głównie związanej bezpośrednio z rynkiem kapitałowym (akcje) powinno się określić podstawowe elementy strategii inwestycyjnej tj.: wariant (dla przykładu rodzaj funduszu), chwila rozpoczęcia inwestycji a także jej końca, horyzont czasowy, maksymalną dopuszczalną stratę kapitału etc. Ustalenie powyższych elementów pozwoli nam z pewnością dopasować należyty fundusz do naszych wyczekiwań jak też priorytetów, służy kontroli oraz pomoże podjąć odpowiednie działania w trakcie trwania inwestycji, w zależności od panującej sytuacji na rynku. Co więcej posiadanie programu pozwala w ogromnym stopniu na wykluczenie wpływu emocji na podejmowane decyzje.
Na początkek należy zastanowić się nad celem inwestycji jak też okresem jej trwania, bowiem będzie to rzutować na wybór odpowiedniego rodzaju funduszu. Osoby starsze, które chcąc lokować swoje pieniądze z myślą o emeryturze, do jakiej pozostało im przykładowo 2 lata nie powinny selekcjonować ryzykownych funduszy takie jak dla przykładu fundusze akcyjne. Ogromne wahania cen jednostek funduszy akcyjnych mogą w takowym wypadku spowodować, iż takowa osoba może stracić znaczącą część swojego kapitału.

Potencjalnym rozwiązaniem wydaje się inwestycja w fundusze, których zamysłem będzie ochrona nagromadzonego kapitału (fundusze obligacji).

Namawiamy – idź tutaj (http://www.sigma-chelm.pl/prawo-jazdy-kat-am/) i wejdź na kolejną naszą witrynę. Na niej oczekują na Ciebie świeżutkie oraz fachowe artykuły.

W doboorze funduszu wesprze nas niezależny doradca finansowy.