Praca za granicą bez znajomości języka. W jaki sposób ją pozyskać? Jak dużo można zarobić?

Za granicą pracuje ponad dwa mln polaków. Część z nich biegle włada językami obcymi, a cząstka – pomimo tego, iż mówi wyłącznie po Polsku – i tak decyduje się na wyjazd. Jak sobie radzą?

reklama

Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com

Nie oszukujmy się, ażeby sporo zarobić poza granicami obcy język należy znać. Im lepiej, tym lepsze płace na nas czekają. Polska zarobkowa emigracja w Niemczech posiada przeróżne oblicza. Za chlebem jeżdżą przedstawiciele najprzeróżniejszych branż gospodarki – kelnerzy, budowlańcy, opiekunowie osób starszych, hydraulicy, spawacze bądź rolnicy. W internecie odkryjemy przeróżne oferty pracy elektryk jest to zawód wysoce poszukiwany. W tej grupie są jednostki o różnym poziomie kwalifikacji jak też wiedzy, w różnym wieku oraz z różnych punktów kraju. Żakowie, bezrobotni, jednostki po 50.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (https://hostessa.pl/hostessy-lodz/) zamieszczone pod tym linkiem. Z pewnością odnajdziesz tu coś ciekawego dla siebie.

roku życia. Niektórzy opuszczają Polskę na stałe, ale znakomita większa część spędza na zarobkowaniu tylko część roku. Później wraca do kraju i po paru tygodniach wypoczynku znowu wyjeżdża.

rzeczoznawca majątkowy

Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com
Od momentu wejścia naszego kraju do UE Niemcy, przez wzgląd na bliskość geograficzną, były obok Anglii jednym z najważniejszych kierunków dla potrzebujących dorobić za granicą. Obecnie – jak wynika najwięcej propozycji dla Polaków jest w rolnictwie, budowlance czy produkcji przemysłowej. Na największe pensje liczyć mogą zatrudnieni w przemyśle, na przykład monter linii wytwórczej zarobi do 2,4 tysiąca euro brutto. Porównywalne pensje otrzymają wykwalifikowani pracownicy budowy – zbrojarze, kamieniarze, hydraulicy. Jest to praca za granicą, którą można rozpocząć bez znajomości języka.

W tym artykule znajdziesz zajmujące informacje, ale odszukaj także inne materiały na prezentowany temat. Zapewne będą interesujące.

Najniższe stawki są w rolnictwie i sadownictwie.

To również praca za granicą, jaką można realizować bez znajomości języka. Emigranci wypracują w niej około 1,9 tys. euro brutto. W jaki sposób odnaleźć taką pracę? Wystarczy w wyszukiwarce wpisać przykładowo praca Bruksela.