Języki obce, które mogą być wartościowe w zawodzie

Co to za dziwactwo? Często się słyszy, gdy prezentuje się jakieś osobie przykładowe teksty z języka hindi czy z języka indonezyjskiego. No cóż, trzeba przyznać, że te języki pozytywnie zaskakują, wprowadzają niejasność, powodują krępującą ciszę albo prowokują myślenie w stylu, jaki ten świat jest dziwny i różnorodny. A co, jeśli poznamy kogoś, kto taki język zna, a nie jest z tego kraju? Będziemy zadziwieni!

Co po maturze? Szkoła policealna!

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

Ale zanim to się stanie wyrazimy prostą prośbę: powiedz coś po… No tak, ”prosta”, ponieważ ludzie, którzy posługują się przykładowo chińskim czy arabski, a są z Polski co rusz słyszą takie delikatne zapytanie. Niejednemu jednak będzie to pasować, jest miło, kiedy można komuś zaszpanować, drugi natomiast zamknie się w sobie i zdenerwuje się na dodatek, nie będzie chciał spędzać czasu z ludźmi, albo nie będzie mówił, że posiada taka ciekawą umiejętność., nie będzie dopóki ktoś inny o tym nie powie…

Tym niemniej, jest zdecydowanie więcej zalet w takim stanie rzeczy, lecz przykładowo nauka języka hindi (tajemniczy hindi) i dostępne na wyciągnięcie ręki słowniki czy podręczniki to oczywiście niełatwa sytuacja.

Musisz znaleźć inne podobne artykuły? Jeśli tak, ta wskazówka ze strony (http://www.progresdisplays.pl/scianki-wystawiennicze) jest godna polecenia, gdyż odnosi się do pokrewnej kwestii.

Trudno wymagać, żeby takie pomoce naukowe zalegały w księgarniach, ich tam zwyczajnie nie ma. Zawsze można jednak zakupić książki przez Internet, słowniki przez Internet. Jeśli chodzi o indonezyjski to sytuacja nie jest łatwa. Słownik do nauki języka indonezyjskiego znajdziesz w sieci, ale trudniej będzie z innymi, bardziej rozbudowanymi pomocami.

Jeśli czytasz ten materiał, znaczy to, że zafascynowało Cię przedstawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne strony www mają równie ważne dane.

Interesującą propozycją są dwa języki europejskie: holenderski (niderlandzki) i islandzki (tajemniczy islandzki). Nauka tegopierwszego z wymienionych przydaje się szczególnie osobom wyjeżdżającym do Holandii do pracy, ten drugi zaś można potraktować, jako inwestycję we własny rozwój zawodowy. Słowniki do nauki języka holenderskiego, podobnie, jak inne pomoce dydaktyczne są łatwo osiągalne. Z nauką języka islandzkiego (słowniki, podręczniki, skrypty) jest zdecydowanie trudniej,ale jeśli ktoś chce, dostanie odpowiednie materiały do nauki.