Wybieramy rower najlepszy do naszego trybu życia?

Każdy ma inne potrzeby i inne priorytety, a odnosi się to wszystko do wielu dziedzin życia. Jeden człowiek lubi mięso, drugi delektuje się warzywami, niektórzy nie mogą wyobrazić sobie życia bez samochodu, a kolejni bez aktywności fizycznej. Większość z nas preferuje jednak jazdę na rowerze, ale każdy ma swoje wymagania, co do konkretnego rodzaju jednośladu.

rower

Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Wyróżniamy różne typy rowerów, ponieważ można wybrać odpowiedni rower dla nas. Jeśli lubisz wysiłek, przepadasz za górami, to najlepszym dla Ciebie wyborem będzie rower górski (ekologiczne rowery). To typ rekomendowany dla osób, które nie wyobrażają sobie, na przykład, bezczynnego weekendu w czasie lata. Siedzenie w domu to wręcz kara dla nich, gdy na dworze cudowna pogoda, w góry aż wzywają swoją aura i czekającymi tam przeszkodami. Warto wiedzieć, że rowery MTB sprawdzają się także w… mieście.

Jeśli ciekawi Cię tematyka poruszana w tym materiale, sprawdź pełną ofertę, a z pewnością okaże się ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Są odporne na dziury i wysokie krawężniki, czego nie można powiedzieć o rowerach holenderskich, czy – o zgrozo! – rowerach szoszowych, czyli kolarzówkach.

A jeśli już mówimy o tych rowerach, to „holenderki” to rowery, których jest w naszych miastach coraz więcej. Co prawda infrastruktura rowerowa w niektórych miejscach woła o pomstę do nieba, ale i tak rowerzyści starają się normalnie jeździć. Rowery te są tanie, ładne i wytrzymałe. Sprowadzane z Holandii odznaczają się przede wszystkim niepowtarzalnym stylem. Rowery szosowe, czyli kolarzówki to rowery zdecydowanie na dalsze trasy. Nie nadają się do miasta i w góry, ale świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz szybko pokonać dystans z punktu A do punktu B. szybkie, lekkie, zwinne, to są rowery szosowe.

Dla tych, co raczej nie chcą się za bardzo przemęczać też znajdzie się rada. Rowery elektryczne (rowery elektryczne dla każdego) to coraz bardziej popularne w naszym kraju modele napędzane przez mały, acz silnik o wysokiej sprawności. Można oczywiście pedałować, ale jeśli nam się odechce zawsze możemy szybko wskoczyć na tryb elektryczny i czuć się jak podczas jazdy na motorze. Rowery tez odnajdują się w każdych warunkach, zaś polecane są przede wszystkim dla osób starszych lub dla tych, którzy nie są za tradycyjną jazdą na rowerze, a zdecydowanie bardziej od siły swoich mięśni preferują elektryczne wspomagacze.