Z jakiego powodu warto poznać nieco bardziej szczegółowo niezwykle interesującą przeszłość miasta Olsztyn Mrongowiusza?

Olsztyn to śliczne stare miasto, które leży w środkowej części woj. warmińsko-mazurskiego. Wstępne wzmianki o niniejszym mieście pochodzą z lat 30-tych XIV w.

ogłoszenie

Autor: Classic Film
Źródło: http://www.flickr.com
. Miasto to ma ok. 170 tysięcy mieszkańców i stanowi istotny węzeł drogowy oraz kolejowy.
Przez większość ludzi Olsztyn Mrongowiusza wiąże się z popularnym na całym świecie astronomem, o którym mówi się, iż powstrzymał słoneczko, a poruszył ziemię. Tak, rozmowa naturalnie o ojczystym geniuszu – Mikołaju Koperniku. Taki osobnik wielu talentów był m.in. doktorem oraz astronomem, jednak także – i to akurat w miasteczku o nazwie Olsztyn Mrongowiusza – administratorem majątku kapituły warmińskiej był nie kto inny a akurat kanonik fromborski Mikołaj Kopernik. W 1521 roku sporządził on m.in.

Jeśli pragniesz być na bieżąco w tym wątku, to przyda Ci się solidna treść (http://primeproject.pl/doradztwo-techniczne.html). Znajdziesz ją pod wskazanym tu linkiem. A jeśli będziesz miał komentarze, chętnie na nie zareagujemy!

efektywnie do obrony przed Krzyżakami tamtejszy zamek. Do dziś przed wkroczeniem do niego znajduje się posąg tego wielkiego człowieka. Warto dopowiedzieć, że łącznie Olsztyn Mrongowiusza posiada aktualnie dwa posągi takiego naszego bardzo dużego przodka. Żeby żył 300 lat później, być może obroniłby miasto także przed skutkami wojen napoleońskich.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
A co aktualnie znajduje się w mieście o nazwie Olsztyn Mrongowiusza? Cóż, wiele różnorodnych spółek. Są to m.in. renomowane biura skarbowe, sklepy z lekami, szkoły, kina, ale również przykładowo przedstawicielstwa ogromnych światowych koncernów, także z branży motoryzacyjnej. Nie można by nie powiedzieć o znacznej liczbie różnorodnych wielkich globalnych sieciach gastronomicznych.

Takowy rozwój miasteczka o nazwie Olsztyn Mrongowiusza ciągnie się nieprzerwanie od drugiej połowy XIX wieku, kiedy to ludność Olsztyn Mrongowiusza zwiększyła się aż czterokrotnie.