Co zwiedzić w Szklarskiej Porębie? Dlaczego dobrze jest się tam wybrać? Jaka pora jest najlepsza na taki wyjazd?

Szklarska Poręba jest niesamowicie interesującym miastem, bardzo zachwyca swoim położeniem na pograniczu Karkonoszy oraz Gór Izerskich. To perfekcyjne miejsce dla osób przyzwyczajonych do aktywnego wypoczynku oraz tych kochających przyrodę. Na przyjezdnych czeka bardzo sporo atrakcji wartych zobaczenia, jak również ponad dziesięć tysięcy miejsc w bazie noclegowej.

Szklarska Poręba, to głównie wyprawa (zobacz czekan 50 cm) w Karkonosze, czyli najbardziej znane przez ludzi pasmo Sudetów. W ciągu całego roku przyciąga rzesze przyjezdnych, latem i zimą. Świetnie rozbudowana sieć szlaków turystycznych sprzyja pieszym wypadom jak i zdobywaniu Śnieżki i innych okolicznych szczytów. Doskonałą bazą wypadową na Śnieżkę będzie właśnie Szklarska Poręba – . Jeśli dostatecznie wcześnie zarezerwujemy Szklarska hotel, to istnieje szansa, że taka wyprawa okaże się rzeczywiście udana. W zimę Karkonosze są rajem dla narciarzy.

apartament

Źródło: http://villamare.com.pl/

Karkonosze to z pewnością bogactwo przyrody, wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju krajobrazy i niepowtarzalny klimat. Jeżeli Szklarska Poręba to również Góry Izerskie, które ciągną się na terenie Polski i Czech. Ich najwyższym szczytem jest Wysoka Kopa, liczy ona 1126 m n.p.m. Przez wzgląd na swoją niezbyt dużą wysokość, pasmo to będzie doskonałym miejscem na górskie spacery dla ludzi w każdym wieku. Góry Izerskie to też doskonałe miejsce da amatorów intensywnego wypoczynku. Zimą Polana Jakuszycka zostaje najważniejszym w Polsce mekką dla narciarzy klasycznych.

To właśnie w tym miejscu odbywa się Bieg Piastów. Jak widać, w tym okresie może być ciężko jeżeli chodzi o apartamenty Szklarska Poręba oraz inne miejsca noclegowe, ale także latem, na wiosnę i jesień należy rezerwować miejsca do spania zawczasu. Nawet bowiem jeżeli nie ma sezonu, to zawsze, a już szczególnie podczas weekendu, w Szklarskiej Porębie jest niesamowicie dużo przyjezdnych. Z tego też powodu jak planujemy tego typu wypad, to sprawdźmy jakie są dostępne miejsca hotelowe, a następnie mona opracować trasę, jaką chcemy przemierzyć – czytaj więcej. Karkonosze i Góry Izerskie mogą zaoferować nam na tyle dużo, iż rzeczywiście nie ma problemu, by zagospodarować dobrze czas tam spędzony. Podstawą jest żebyśmy się dobrze zastanowili, czy bardziej zależy nam na wszelkich aktywnościach, czy też na podziwianiu w spokojnym miejscu niesamowitych widoków.