Odpoczynek na niezwykłej wysepce słońca, czyli podróże z Wrocławia na Jamajkę

Jamajka to trzecia w kolejności największa wyspa Morza Karaibskiego. Ta fantastyczna wyspa położona na południe od USA nie narzeka na brak odwiedzających. Sezon na niezwykłej przystani trwa cały rok, a zwiedzający mają wiele atrakcji by spędzić wspaniale czas.

Zauważmy, że częste ataki terrorystyczne mają duży wpływ na wycieczki Polaków. Kraje, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem jak na przykład Tunezja czy Egipt znacznie spadły w tabeli popularnych turystycznie krajów. Marcowy kryzys w Tunisie znacznie osłabił pozycję tego kraju, a czerwcowy wyeliminował jako główny kierunek podróży. Pomimo porządnej infrastruktury i świetnych warunków turystycznych kraje te notują kiepskie wyniki. Jak widać strach Polaków o własne życie wygrywa. Państwa europejskie też stanowiły wybór urlopowych wycieczek nie tylko naszych krajan, ale także wielu podróżnych z innych krajów. Jednakże po atakach terrorystycznych we Francji oraz kryzysie gospodarczym w Grecji i Włoszech rozpoczęto się zastanawiać się czy wczasy w tych częściach kraju mają sens.

Zwycięstwo w tym rankingu zwyciężyły państwa, które zawsze były przesuwane na boczny tor z powodu odległości od Polski oraz ceny która nie cieszyła, wręcz odstraszała. Jednym z tych państw jest Jamajka, która jest mekką dla turystów. Do kąpieli słonecznych zachęcają fantastyczne, białe, duże plaże na których cienia jesteśmy w stanie zaznać pod szerokimi drzewami kokosowymi. Obleganymi kierunkami wycieczek na wyspie są: pełna energii, muzyki i nowych doświadczeń stolica wyspy Kingston, ale również Ochio Rios, Rio Buena, czy też Negril.

Jamajka

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

To właśnie w Negril znajduje się największa plaża Jamajki, która posiada fantastyczne warunki do korzystania z uroków sportów wodnych, a duże rodziny mogą spędzić świetny czas przy blasku słońca na nieskazitelno niebieskim niebie. Jeżeli chodzi o pasjonatów spacerów to każdy znajdzie coś wspaniałego.

Naturalnie, że w sieci znajdziesz niebywałe tematy.Na opisywany temat również przeczytasz intrygujące informacje – sprawdź to I przejdź do podstrony (https://www.astorhotel.pl/konferencje/)!

West End- dzielnica Negril, która przyciąga turystów, chcących poczuć stary atmosferę wysepki. Ziemią obiecaną dla podróżujących jest tętniący życiem Ochio Rios. Jamajka przyciąga pięknymi widokami, inspirującą kulturą oraz barwną roślinnością. Nie musimy się bać o atmosferę, gdyż czarnoskórzy mieszkańcy są bardzo miłym i rozrywkowym narodem. Zarażą nas zamiłowaniem do muzyki reggae i dredów. Biura turystyczne co raz częściej proponują opcje wycieczek do tego fantastycznego państwa.

Polacy słyną z szukania prostej i najkrótszej drogi do celu dlatego też możemy korzystać z zorganizowanych grup, gdzie wszystko jest już zaplanowane, nie musimy się też martwić o zamieszkanie i wyżywienie. Jeżeli jesteś jednak typem lekkoducha, możesz samemu od A do Z zorganizować wypad. Pierwszy krok to kupno biletów lotniczych. Świetnym miejscem wylotu na Jamajkę to Wrocław, także wtedy, gdy mieszka się z dala od wielkich miast Polski z własnymi lotniskami. Miasto to jest dużym ośrodkiem gospodarczym, posiada rozwiniętą sieć dróg, więc bez problemu można do niego dotrzeć z różnej części naszego państwa. Sam lot na Jamajkę trwa ponad pół dnia, ale później pozostaje tylko cieszyć błogim czasem spędzonym na pięknych plażach.

Trasa z Wrocławia na Jamajkę nie kwalifikuje się do najtańszych, gdyż za lot trzeba na nią wydać nawet sześć tysięcy złotych, jednak warto spełnić rodzinne marzenia i radować się pięknymi widokami.