Rozwiązania dla firm ułatwiające pracę płynność finansową

O sytuację finansową firmy, należy zadbać od już na początku biznesowej drogi, dlatego zasadniczą kwestią jest założenie rachunku oszczędnościowego w banku. Banki prześcigają się w ofertach dla przedsiębiorców.

Różowa skarbonka

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest więc zainteresować się, jakie możliwości, kredyty tudzież pożyczki nam proponują. Na stronie internetowej każdej placówki, ujrzymy szereg usług adresowany do małych i średnich przedsiębiorstw.

Naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców wychodzi Idea Bank, tworząc produkty, które nie służą rozwojowi firmy. Jednym z powszechnie stosowanych zabezpieczeń przed problemami z płynnością finansową jest debet na firmowym koncie. Dług spłacany jest wówczas poprzez każdy przelew na konto, automatycznie, częściowo lub w całości. Idea Bank proponuje darmowy rachunek firmowy z debetem nawet do 20 tys. złotych na start.

Kiedy już przestudiujesz zamieszczony tutaj tekst, równie atrakcyjna będzie ta polecana strona internetowa (https://aureus.pl/kredyt-ciagniki-i-maszyny-rolnicze/), gdyż ma zbliżone dane na omawiany temat.

Każdy przedsiębiorca powinien mieć nadzór nad swoimi oszczędnościami o każdej porze dnia. W Idea Bank właściciele firm mają dostęp do konta przez całą dobę. Przedsiębiorca musi działać natychmiast, co bierze pod uwagę Idea Bank. Dlatego też, wniosek o Idea Bank konto firmowe mamy możliwość wypełnić przez internet, a umowę podpisać w siedzibie firmy bez potrzeby wizyty

Tablica

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

w oddziale. Należy wypełnić krótki wniosek online, po czym oczekiwać na odpowiedź konsultanta, z którym telefonicznie ustalimy odpowiedni dzień dostarczenia dokumentów przez kuriera. Po podpisaniu umowy, będziemy mogli korzystać ze wszystkich funkcji konta.

Zamiarem konta firmowego jest rozgraniczenie transakcji prywatnych od związanych z prowadzoną działalnością. Co najważniejsze ułatwia to prowadzenie księgowości, szczególnie, gdy przedsiębiorca uzyskuje przychód(zobacz księgi przychodów i rozchodów) również z innego źródła. Poza tym, w sytuacji kontroli skarbowej, urzędnicy mają wówczas dostęp jedynie w transakcje na rachunku bankowym podanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, co może zaoszczędzić nerwów. Mądrym posunięciem może okazać się założenie konta firmowego w tym samym banku, w którym osoba prowadząca działalność gospodarczą ma prywatne konto. Wówczas jest szansa na uniknięcie opłat związanych z operacjami między kontami.