Co w przypadku dzielności gospodarczej nazywamy przychodem i kiedy on powstaje?

W naukach ekonomicznych istnieje dużo terminów a jednym z nich może być choćby przychód. Jest to naturalnie łączna liczba sprzedanych produktów, dóbr i świadczonych usług netto (po odliczeniu podatku VAT) w danym okresie rozliczeniowym.
To powinien rozumieć każdy biznesmen.

przychody

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak poprawne ustalanie tego, co przedstawia przychód w firmie i w którym momencie faktycznie on jest tworzony, jest kluczową sprawą do poprawnego funkcjonowania firmy. Chodzi naturalnie o rzetelne rozliczenie się z fiskusem z podatku dochodowego. Dla sprecyzowania – dochodem nazywamy przychody pomniejszone o koszty ich uzyskania. Inaczej mówiąc, jeżeli posiadamy firmę utrzymującą zieleń to pieniądze, które przeznaczyliśmy na benzynę do kosiarek stanowią koszt uzyskania przychodu.

Hej, spójrz na portal (https://super-edu.pl/korepetycje/chemia/bytom)!, to okazja, że jeszcze raz tak prędko wrzucili w tym serwisie coś aż tak nowego, musisz to koniecznie sprawdzić!

Z tego też powodu ogólnie mówiąc, posiadacz firmy, który nie tylko rozumie, ale również stosuje się to tej Zasady, nie musi się niczego bać w czasie możliwej kontroli pracownika US. W wypadku firmy jej dochód to, jak to zostało napisane wcześniej, wartość sprzedanych usług lub produktów, z kolei moment jego powstania to chwila wydania towaru albo wykonania danej usługi.

etykietki z przecenami

Źródło: freepik.com
W praktyce jednak nierzadko bywa tak, że przedsiębiorca otrzymuje należność wcześniej albo później niż dzień przekazania towaru. Podatek (zobacz jaki podatek od darowizny) od dochodów należy jednak płacić cyklicznie co miesiąc albo co trzy miesiące, niezależnie od daty rzeczywistego uzyskania zapłaty. Z tego też powodu bardzo istotne jest to, aby bezbłędnie potrafić obliczyć wartość podatku za dany okres rozliczeniowy.

Artykuł 14 (ustęp 1 rozporządzenia o PIT) mówi, że przychody z posiadanej firmy, to kwoty należne, nawet jeśli biznesmen w rzeczywistości jeszcze nie otrzymał zapłaty za sprzedane towary lub zrealizowane usługi.