W jaki sposób dobrze ubezpieczyć ciężarówki? Jest wiele kryteriów dobrego wyboru ubezpieczyciela, sprawdź na co zwrócić uwagę

Firmy transportowe muszą zapłacić za zakup oraz rejestrację zakupionych pojazdów, ale nie są to jedyne wydatki. Mając firmy zajmujące się jedynie transportem lub inną działalność gospodarczą przy użyciu samochodów ciężarowych, kierownicy takich firm powinni liczyć z kosztami ich eksploatacji, a także z ubezpieczeniem swoich pojazdów.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli firma ma pojedyncze sztuki aut, to cena ich ubezpieczenia raczej nie zrujnuje budżetu firmy, lecz jeśli jest to firma stricte przewozowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie stanowiło znaczny wkład finansowy. Z pewnością właściciele tych wozów będą zmuszeni zakupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a kwota jaką trzeba będzie zapłacić uzależniona jest od wielu składowych: regionu, a także od firm sprzedających ubezpieczenia, których oferta jest mocno zróżnicowana. Właściciele firm spedycyjnych muszą dobrze ją przeanalizować – sprawdź na stronie www.

Rodzaj ochrony ubezpieczenia OC jest ustawowo dobrze zdefiniowany, a więc zakres ochrony, jaki sprzedają firmy ubezpieczeniowe, jest taki sam, ale kwota do zapłaty zmienia się u różnych ubezpieczycieli. Aby dokonać rozliczeń jak i dobrych porównań cen ubezpieczenia OC auta ciężarowego, należy wciąć pod uwagę jakieś kryteria dotyczące samochodu, właściciela oraz miejsca, gdzie firma świadczy swoje usługi. Różnice w kosztach ubezpieczenia są dość duże, tak więc temat finansowanie pojazdy ciężarowe można rozumieć różnie – w zależności od czynników na które są dla nas ważne – polecana strona.

Samochody ciężarowe

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo potrzebna jest analiza rynku ubezpieczeniowego. Jedni ubezpieczyciele uznają przebieg naszego wcześniejszego ubezpieczenia, niektórzy jednak niekoniecznie – i wówczas cena ubezpieczenia gwałtownie idzie w górę. Również to trzeba mieć na uwadze, iż najczęściej firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę to, czy ciężarówka należy do pojedynczej osoby mającej działalność gospodarczą, czy spółki.

Kiedy już przeczytasz ten tekst, to zerknij także na podobne strony www (https://franklincovey.pl/zarzadzanie-czasem-organizacja-pracy/), które mają nie mniej wciągające informacje – one niezwykle Cię wciągną.

Jeśli jest to spółka, to kwota ubezpieczenia OC jest wyższa. Ubezpieczenie AC to natomiast zupełnie inna sprawa. Jest ono o wiele droższe oraz bardziej zróżnicowane. Najlepiej zawierać umowy na takie ubezpieczenia w pakietach, tak jak ubezpieczenia nadprogramowe OCP oraz OCS.

Przedstawiany oryginalny artykuł ma dane, które przedstawiają ten wątek, zatem jeśli masz chęć zgłębić temat – zapraszamy do nas!

Ze szczegółami tych ubezpieczeń najlepiej zapoznać się w oddziałach ubezpieczycieli.