Zaliczka na podatek od wynajęcia, rozliczenie podatku za wynajem

Kiedy chcemy od kogoś wynająć mieszkanie nie zawsze mamy pojęcie dotyczące wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my musimy wszystko wiedzieć, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która chce konkretne mieszkanie nam wynająć. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

Jest ona konieczna do uiszczenia w Urzędzie Skarbowym, gdy mamy przychody właśnie z wynajmowanej nieruchomości (kliknij po dodatkowe informacje). Podatnik ma dwie opcje może wybrać ryczałt albo pomyśleć o podatku dochodowym.

Wnętrze mieszkania

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy podejmiemy decyzję trzeba ją zgłosić w Urzędzie Skarbowym.

Obecnie oceń transport agd wrocław ten tekst, który jest niezwykle interesujący. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Jeżeli mamy zamiar wynająć mieszkanie i nie do końca ogarniamy prawne aspekty w tej kwestii to wizyta w Urzędzie Skarbowym pomoże nam wszystko pojąć. Tam zostaniemy poinformowani, do czego się zobowiązujemy, jeśli zechcemy wynająć mieszkanie. Można również iść do prawnikalub zapytać kogoś znajomego, kto też wynajmuje mieszkanie. Chociaż tu możemy być zaskoczeni, bo niestety wciąż funkcjonuje wynajmowanie komuś mieszkania po prostu, bez formalności, co nie jest zgodne z prawem.

Wynajęcie mieszkania plus niezbędne formalności
Wszystkie pracujące osoby doskonale wiedzą, że przychodzi taki czas w roku, w którym trzeba udać się do Urzędu Skarbowego. Możliwości jest parę, bo można samemu wypełnić Pit, można też poprosić o pomoc urzędnika we wspomnianym Urzędzie Skarbowym, można też pójść do księgowego albo rozliczyć się przez Internet. Jeżeli już parę razy z rzędu rozliczaliśmy się to następy raz już nie będzie dla nas problemem. Ale jeśli jest tak, że pierwszy raz dochodzi do tego wszystkiego rozliczenie podatku za najem wtedy można mieć problem, bo niby skąd będziemy wiedzieć, jaki dokładnie Pit wypełnić .

Salon w mieszkaniu

Źródło: www.morguefile.com

Podobnie jak w sytuacji, gdy miewało się problem ze zwykłym PIT-em możemy iść do Urzędu Skarbowego i tam otrzymać konieczne wiadomości albo znaleźć księgową, która jak wiadomo za opłatą wszystkim się zajmie. Jest to idealna opcja, bo w takiej sytuacji zyskujemy pewność, że nie będzie trzeba robić żadnej korekty do tego rozliczenia.

Jeśli jesteś pewien, że ten temat okazał się dla Ciebie interesujący, to zobacz, że także proponowana strona (http://franklincovey.pl/rozwoj-kompetencji-pracownikow/) ma nie mniej cenne wiadomości – wejdź tu.

Reasumując pamiętajmy, że jeżeli przyjmujemy pieniądze za wynajmowanie mieszkania to musimy się z tego rozliczyć. To nie jest tak, że możemy tego nie zgłaszać, bo jeśli tego typu sytuacja nie będzie zgłoszona, to potem można zapłacić naprawdę bardzo dużą karę.