Ciekawe miejsca i atrakcje w Kołobrzegu, rola tego miasta na mapie polskich uzdrowisk.

Kołobrzeg jest jednym z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych nad naszym morzem. Każdego lata przybywają do niego setki tysięcy wczasowiczów, szczególnie w okresie lata miejscowość ta, podobnie jak inne z tego rejonu, na dużo większą ilość odwiedzających niż mieszkańców. Do Kołobrzegu ludzie przyjeżdżają głównie dla piaszczystych plaż i morza, tak naprawdę warunki na aktywne spędzenie czasu są tam rzeczywiście dobre.

plaża w Kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Oprócz samego plażowania można ruszyć w rejs jedną z licznych łodzi i kutrów rybackich, a dla zainteresowanych w ofercie również będzie daleki Bornholn.

Nie obawiaj się, nasze linki (https://jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje/dla-dzieci) są niesamowicie interesujące i, co najbardziej istotne, są zawsze aktualne oraz potrzebne. Jeżeli poszukujesz jakichś danych, to na nasze strony.

Nad morzem funkcjonują liczne wypożyczalnie wodnego sprzętu, który pozwala na aktywne spędzanie czasu, podobnie będzie na lądzie, gdzie bez problemów można pożyczyć rower i jeździć na nim po okolicy. Nie można także zapomnieć o życiu kulturalnym i rozrywkowym, oferta różnego rodzaju imprez zwłaszcza w sezonie letnim jest faktycznie duża. Spora ilość dyskotek, restauracji i barów sprawa, że raczej nie można tam narzekać na brak zajęć po powrocie z plaży.

Jednak Kołobrzeg ma jeszcze jedno oblicze, o którym wiedzą tylko zainteresowane osoby. Mianowicie jest jednym z najstarszych i bardzo cenionym uzdrowiskiem wypoczynkowym w naszym kraju. Bardzo istotny dla tego miejsca jest specyficzny mikroklimat, na który wpływ ma przede wszystkim bliskość morza – uzdrowisko nad morzem.

Wiatry które wieją w głąb lądu przynoszą czyste, przefiltrowane powietrze, bardzo dobrze dobrze na układ oddechowy działa również tak zwany aerozol morski, czyli mikroskopijne kropelki z cennymi minerałami. Ale uzdrowisko Kołobrzeg cenione jest nie tylko z tego właśnie mikroklimatu, chociaż on ma bardzo duży wpływ na popularność tego miejsca.

Niezwykle cenione wśród odwiedzających są także borowiny, czyli zwyczajnie złoża torfu. Jak potwierdzają liczne eksperymenty, borowina z okolic Kołobrzegu ma wiele pożądanych substancji biologicznych, które mają bardzo korzystny wpływ na reumatyzm Z takich też powodów tamtejsze ośrodki lecznicze chętnie wykorzystują borowinę, oferując wiele różnych zabiegów z nią w roli głównej.