Całkiem inne wakacje. Podróżowanie bez zwiedzania – jak zobaczyć świat od kuchni?

Najczęściej podróże do państw Europy oznaczają zwiedzanie popularnych miejsc zabytkowych w stolicach państw, jakich długą listę znamy ze szkoły. Lecz wiele osób zaczyna spoglądać na kraje, które odwiedza, w całkiem inny sposób. Ludzie chcą poznać tubylców i kulturę, dokonać czegoś razem z tubylcami, a nie tylko zwiedzić miejsca uznane za warte zwiedzenia.

Wiele ludzi jeżdżąc po kontynentach decyduje się na kraje mniej popularne – Luksemburg, Portugalia wakacje spędzając u ludzi, którzy zupełnie za free oferują nocleg i coś na ząb. Tym sposobem można zaoszczędzić na hotelu czy pensjonacie (a wiadomo, że w sezonie koszty potrafią być naprawdę wysokie) i poznać nowych, ciekawych ludzi. Wraz z nimi możemy udać się na imprezę albo na rundkę po galeriach sztuki czy muzeach. Wszystko w zależności od wspólnych zainteresowań. Jeśli wybieramy się na zwiedzanie, też możemy decydować się na miejsca nieoczywiste, na przykład afrykarium albo oceanarium. Koszty biletów wstępu nie będą przystępne, ale naprawdę warto tam pójść i wejść na bilet grupowy.

Portugalia

Autor: Travelholic Path
Źródło: http://www.flickr.com

Miejsce tego typu faktycznie robi na zwiedzających wrażenie, zwłaszcza ogromne terraria stojące w centralnej części hali. Przez długie godziny możemy wgapiać się w rybki i pozostałe wodne stworzenia.

Jeżeli takiego typu problematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis (www.propertyapart.com/oferta-dla-firm,17,pl.html), który na pewno także przypadnie Ci do gustu!

Zapoznanie się z kulturą to również poznanie domowej kuchni takiego kraju jak Grecja, Włochy czy Portugalia wakacje wtórują nowym doznaniom – też tym kulinarnym, dlatego dobrym pomysłem wydaje się być zapisanie się na przykład na kurs gotowania czy też warsztaty z robienia i podawania drinków – czytaj więcej . Jeśli całkiem sami przygotowujemy naszą wyprawę, najlepiej wybrać miasto z dala od tłumów i mas, ale także z interesującymi atrakcjami, a jeśli bardzochcemy zwiedzić stolicę lub większe miasta, organizujmy jednodniowe wycieczki i pojedźmy tam, gdzie rzeczywiście chcemy, a nie w te miejsca, które doradza przewodnik.

Jeśli nasz wyjazd na wakacje ma zlecieć pod hasłem słodkiego nicnierobienia, zdecydujmy się na miejsce z ładnymi plażami i pojedźmy tam w okresie sprzyjającej pogody, a na pewno nie będziemy żałować. Jeśli nie stawiamy zwiedzania zabytków na pierwszym miejscu, na takim wakacjach można bardzo dobrze wypocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*