Atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie. Które miejsca warto odwiedzić?

Szklarska Poręba fascynuje swą lokalizacją na pograniczu Gór Izerskich i Karkonoszy. To doskonałe miejsce dla entuzjastów czynnego odpoczynku jak też osób czułych na czar natury. Na trampów czeka mnóstwo miejsc wartych zobaczenia i ponad 10 tys. miejsc noclegowych. Szklarska Poręba umiejscowiona przepięknie na pograniczu dwóch pasm górskich jest jedną z bardziej znanych turystycznych miejscowości w Naszym kraju. Od południa oplatają ją Karkonosze, z górującą nad miastem Szrenicą.

szklarska poręba

Autor: Jagoda♥Gio♥Maya
Źródło: http://www.flickr.com
Ferie w Szklarskiej Porębie mogą być doskonałym pomysłem – Szklarska Poręba to doskonałe miejsce na ferie. Na północy zaś miasto łączy się ze pochyleniami Gór Izerskich. Ze wierzchołka Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) rozciąga się bajeczny widok na całe Karkonosze, Izery oraz Kotlinę Jeleniogórską. W Szklarskiej Porębie znajdują się 2 wodospady: Szklarki oraz Kamieńczyka, jakie są obligatoryjnym punktem podczas zwiedzania miasta jak też okolic. Drugi z nich jest najważniejszym wodospadem w Karkonoszach. Szklarska Poręba jest popularną a także cenioną od wielu lat stacją klimatyczną. Ze względu na swoje położenie panują tutaj charakterystyczne warunki klimatyczne. Mimo swojego niezbyt wysokiego położenia (440-886 m n.p.m.) aura tutaj występująca jest współmierna do tej która panuje w Alpach na wys. ponad 2 tys. metrów. Spowodowane jest to uformowaniem terenu jak też szybką cyrkulacją mas powietrza.

Okoliczności te są doskonałe dla sportowców, którzy nagminnie odwiedzają Szklarską Porębę oraz jej okolice szlifując formę oraz pracując nad nią przed ważnymi konkursami. Ów specyficzny mikroklimat wpływa także na świat zwierzęcy i roślinny.

Naturalnie, że w sieci znajdziesz dające do myślenia tematy.Na opisywany temat też przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do tekstu (uroczysko7stawow.pl/oferta/wesela)!

W Szklarskiej Porębie jak też okolicach występują wyjątkowe gatunki flory i fauny, specyficznych dla wysokogórskich terenów a także obszarów najmniej skażonych, przykładowo porosty. Dzięki swemu charakterystycznemu klimatowi Szklarska Poręba jest dużym ośrodkiem sportów zimowych. Śnieg utrzymuje się tu średnio przez ponad 100 dni w roku, co ciągnie mnogich amatorów białego szaleństwa z całej Polski. Znajduje się w tym miejscu wiele nartostrad i świetnie utrzymanych tras zjazdowych.

Szklarska Poręba to jednak przede wszystkim miasto typowo wypoczynkowe, nastawione na obieżyświatów. Na każdym kroku można znaleźć tu restauracje, kawiarnie, knajpki a także inne lokale gastronomiczne, podające dania kuchni regionalnej i nie tylko. Z zakupem pamiątek także nie powinno być kłopotów. Najistotniejsze dla przybywających turystów to jednak znalezienie niedrogiego noclegu. Z tym także nie powinno być najmniejszego kłopotu. Baza noclegowa jest świetnie rozwinięta a także różnorodna. Znajdziemy w tej okolicy zarówno luksusowy hotel spa (luksusowy hotel spa) (do naładowania baterii) a także prywatne pokoje do wynajęcia czy campingi. Zbliża się okres ferii zimowych. Polecamy ferie w Szklarskiej Porębie!