Pożyczka, kredyty i firmy windykacyjne- w jakich przypadkach mamy do czynienia z postępowaniem windykacyjnym a kiedy z komornikiem?

Biorąc pożyczki lub kredyty należy zapoznać się z konsekwencjami, jakie mogą nastąpić gdy nie uregulujemy zapłaty. Najczęściej sprawami zajmuje się windykacja, a później komornicy. Postępowanie windykacyjne może zostać wszczęte w wielu przypadkach. Może być to tak samo niezapłacony kredyt jak też mandat przykładowo za jazdę bez ważnego biletu. Jeżeli zalegamy z zapłatą określonej kwoty pieniędzy musimy możliwie najszybciej uregulować rachunek.

pieniądze

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele pożyczek możemy przedłużyć za niedużą opłatą, dzięki temu będzie można mieć trochę więcej czasu na uzyskanie pieniędzy na spłatę. Niezapłacenie czynszu albo nieregulowanie alimentów może zakończyć się postępowaniem windykacyjnym. Ludzie niezwykle często mylą osoby zajmujące się windykacja z komornikami, a ich praca (szkolenia trenerskie disc) bardzo się różni. Zadaniem windykatora jest przypominanie osobie posiadającej dług o jego spłacie i zachęcenie klienta do możliwe najszybszego uregulowania należności. Windykatorem może zostać dowolna osoba pracująca dla firmy zajmującej się pożyczkami, nie posiadająca specjalnych uprawnień.

Postępowanie windykacyjne to głównie listy jak również przypomnienia o konieczności zapłaty długu. Po określonym czasie sprawę przejmuje komornik, który egzekwuje należność od dłużników. Może być to tak samo ściągnięcie długu z przychodów klienta jak również przejęcie jego majątku. Warto jednak podczas postępowania windykacyjnego porozumieć się z firmą windykacyjną i dogadać się w kwestii spłaty długu. Nierzadko zdarza się że windykacja pozwala na rozłożenie długu przykładowo na raty bądź zatrzymanie postępowania na jakiś okres czasu jak również wydłużenie terminu spłaty długu. Jeżeli będziemy w takiej sytuacji, nie obawiajmy się odbierać telefonów- można sprawić, iż bez nerwów będziemy w stanie zapłacić należność w innym terminie po porozumieniu się z firmą. Firma windykacyjna ma za zadanie doprowadzić do ugody z osobą albo firmą, której jesteśmy dłużni pieniądze.

obliczenia kredytowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Biorąc kredyt (polecamy warunki otrzymania kredytu hipotecznego) lub pożyczkę, bądźmy pewni, iż będziemy mogli ją w późniejszym czasie spłacić. W przypadku nieuregulowania należności można spróbować porozumieć się z firmą windykacyjną w sprawie terminu zapłaty. Wieloletnie długi najczęściej kończą się egzekwowaniem należności przez komorników – Moja Windykacja.