Rewelacyjne ferie w górach!

Polacy są w tej pomyślnej sytuacji, że posiadają dostęp do nadmorskich plaż, lecz również cały południowy skraj Polski udostępnia urokliwe pasma górskie przyciągające wczasowiczów przez okrągły rok. Wyjazd w góry to popularny sposób na spędzenie fajnego urlopu tak jak latem jak i zimą. Wczasy w górach zachęcają do aktywnego odpoczynku. Ruch i aktywność cielesna ma korzystny wpływ na rozszerzenie sił życiowych i opóźnienie następstw starzenia.

dom z widokiem na góry

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Najpopularniejsze, najczęściej zwiedzane i równocześnie najwyższe góry >>> tutaj więcej o tym w naszym kraju to urocze Tatry. W lecie Tatry przyciągają pasjonatów pieszych wędrówek i wspinaczki wysokogórskiej. Liczne szlaki krajoznawcze wiodą turystów w najpiękniejsze zakątki. Tatry w porze zimowej stanowią raj dla wielbicieli jazdy na narach, wyciągi, zbocza narciarskie funkcjonują przez cały zimowy sezon, dostarczając sporych wrażeń. Bardzo popularne miasto to naturalnie atrakcyjne Zakopane. Każdych atrakcji owego miejsca nie sposób przytoczyć. Na pewno każdy odnajdzie tam coś dla siebie. Ci, którzy wolą wczasy w górach w ciszy i kontakcie z dziką przyrodą mogą odwiedzić Bieszczady. Specyficzne dla terenów Bieszczad są szeroko rozłożyste połoniny, a zachowane tutaj pierwotne lasy bukowe są autentycznym rajem dla dzikich zwierząt. Zimą mogą tu aktywnie spędzać czas wielbiciele jazdy na nartach, zaś w lecie nęcą włóczęgi po połoninach, doskonałe szlaki rowerowe, również wyprawy żeglarskie po tutejszych jeziorach.

pokój w hotelu

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej sławna miejscowość turystyczna w Bieszczadach to Solina ze słynnym Jeziorem Solińskim. Bieszczady to jedno z nielicznych w Kraju lokalizacji, gdzie jest możliwość w ciszy i spokoju oglądać piękno przyrody. Góry Świętokrzyskie leżą w południowo-wschodniej części kraju na wyżynie kieleckiej. Atuty krajoznawcze gór umożliwiają wspaniałe warunki do praktykowania turystyki czynnej. Polskie góry stwarzają mnóstwo możliwości, obfitują w spore atrakcje i dostarczają pamiętnych wrażeń. Każdy może wyłonić góry dopasowane do osobistych priorytetów i możności. W krajowych górach jest mnóstwo lokalizacji godnych odwiedzenia.