Zarabianie w akcje – porady dla początkujących inwestorów

Ponieważ w dzisiejszych czasach nie zawsze praca na etacie przynosi satysfakcjonujące, solidne zyski oraz bezpieczeństwo finansowe na przyszłość, coraz częściej pożądane są odmienne metody na zarobek. Choć sposobów jest wyjątkowo wiele – na przykład poprzez forex, kupowanie i sprzedawanie obligacji lub inwestycję na giełdzie – sporo osób ma obawy przed dorabianiem w ten sposób lub nawet myśli, że nie ma to zupełnie nic wspólnego z uczciwą pracą.

giełda

Autor: Christine Puccio
Źródło: http://www.flickr.com
Nic wyraźniej mylnego – każdy efektywny rodzaj zarabiania potrzebuje pewnej wiedzy i umiejętności, a to samo jest w przypadku inwestowania na giełdzie. O ile inwestując w papiery wartościowe posiada się pewne zasadnicze umiejętności, odrobinę czasu , jak również cierpliwość, można zyskać bardzo wiele nawet bez wychodzenia z domu – dużo transakcji można dokonać telefonicznie albo przez internet. Aby znakomicie inwestować w akcje, najlepiej zastosować się do rad i opinii profesjonalistów , jak również innych doświadczonych, rzetelnych osób. Wielu z nich twierdzi, że akcje to znakomite rozwiązanie na dodatkowe pieniądze, ponieważ zyski pojawiają się nawet przy niedużym kapitale początkującym, lecz aby zarabiać na giełdzie wymierne kwoty, najlepiej mieć na to przeznaczone większe fundusze.

giełd

Autor: NewConncet.info
Źródło: http://www.newconnect.info

Ponieważ każdy rodzaj inwestycji, np notowania boryszew, wiąże się z ryzykiem, powszechnie zaleca się, aby kapitał, za jaki będą kupowane papiery wartościowe były pieniędzmi odłożonymi – takimi, które nie są przeznaczone na bieżące wydatki – rady specjalistów Comparic.

Ciekawisz się tym działem? Czytaj więc dalej podatek od sprzedaży nieruchomości o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Konieczna jest także odrobina cierpliwości – nieraz warto trochę poczekać, żeby wartość akcji wzrosła do pożądanej sumy, zamiast zniechęcać się chwilowym zastojem. Zdecydowanie warto także przeczytać fachową literaturę poświęconą maklerstwu. Zdecydowanie należy mieć świadomość, że w przypadku inwestycji w akcje są obecne dwie najistotniejsze strategie zarabiania – „szybkie i chwilowe” i oparte na sporej elastyczności, , a także ekstensywne, polegające na dłuższym posiadaniu papierów wartościowych firmy.ten link rozliczenie roczne rozliczenie roczneTo pierwsze rozwiązanie jest oparte na częstym kupowaniu akcji, obserwowaniu ich , jak również szybkiej sprzedaży po osiągnięciu spodziewanego wzrostu ich wartości.

Nierzadko wykorzystywane są sezonowe wzrosty wartości tych papierów wartościowych – na przykład większa sprzedaż słodkości w okolicach Walentynek lub Wielkanocy albo sprzętu turystycznego latem. Druga strategia jest nieco bardziej wymagająca, lecz według wielu również bardzo zyskowna – wymagane jest w niej także odpowiednie obycie. Polega ona na dłuższym posiadaniu akcji przedsiębiorstwa, które odpłaca się w postaci dywidendy; czasem wiąże się także z inwestycją w jej rozwój. Powszechną praktyką jest nabywanie akcji nowych spółek dopiero powstałych na giełdzie, ponieważ ich akcje są najczęściej początkowo bardzo tanie, a w miarę rozwijania się drożeją.