Od jakiegoś czasu istnieje w Polsce perspektywa dla osób samotnych i biedniejszych na lepsze życie

Jak podają źródła w roku 2030 ponad dwa miliony ludności będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Te założenie mogą się sprawdzić jeśli nadal będzie istniał w naszym kraju tak mały przyrost naturalny.

dom

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
To nie główne zmartwienie naszych władz. Nasz system emerytalny nie daje pewnych gwarancji na godne życie na emeryturze niemal nikomu. Emerytury, które już dzisiaj wypłacane są emerytom okazują się być zatrważająco niskie. I nie oczekujmy, że będzie lepiej (należna renta dożywotnia). Na przeciw tym zmartwieniom wyszedł ustawodawca. W 2014 roku została uchwalona ustawa na temat odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa umożliwia osiąganie innych dochodów z tytułu własnej nieruchomości, którą przepisujemy instytucjom bankowym. W zamian proponowane jest renta dożywotnia. Ustawowe przepisy regulują całkowicie nowy mechanizm finansowy, który w UE i w USA cieszy się wielką popularnością szczególnie wśród osób starszych. Decydując się na skorzystanie z czegoś takiego, jak odwrócona hipoteka (zobacz kredyt hipoteczny dla firmy) kalkulator będzie świetnym narzędziem, aby szczegółowo przeliczyć podsumowanie zysków i strat (temat o odwróconej hipotece znajdziesz na Trzeba szczegółowo zwrócić uwagę na szereg niebezpieczeństw z tym powiązanych. Najważniejszym dylematem jest wartość nieruchomości.

Zobacz, w tym serwisie jest bez wątpienia świetna strona (www.psmtechnik.pl/kasetony,10,pl), która z pewnością Cię bardzo zaciekawi! Znajdziesz tam bardzo dużo interesujących informacji.

Powinna być on określona przez licencjonowanych rzeczoznawców i nie budzić najmniejszych obiekcji. Senior ma możliwość także poprosić o policzenie ceny nieruchomości przez rzeczoznawcę poleconego przez najbliższych lub znajomych.

W Polsce jest dużo banków oraz instytucji finansowych oferujących tego typu usługi finansowe.

Należy jednak wybrać oferenta na wskroś godnego polecenia. Duża ilość pseudo banków i instytucji para finansowych żeruje na ufności osób starszych, zainteresowanych tą formą dodatkowego kapitału i oferuje im nie dobre warunki dożywotniej renty.