Co powinniśmy zobaczyć w Nowym Targu? Kiedy odwiedzić to miasto? Na co zwrócić uwagę?

Nowy Targ to piękne miasto położone w granicach województwa małopolskiego, jakie jest bardzo dobrym punktem wypadowym dla wielbicieli Podhala. Nowy Targ, zlokalizowany u zbiegu bardzo istotnych w tym rewirze rzek: Białego i Czarnego Dunajca jest miejscem, z którego możemy wyruszyć jednocześnie w Tatry, ale również w Pieniny. Malownicze oraz pięknie pod względem turystycznym są też najbliższe okolice tej miejscowości. Inne informacje – zobacz tutaj.

tatry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Sam Nowy Targ też może zadziwić wieloma zabytkami i atrakcjami. Jednym z bardziej cennych zabytków tej miejscowości jest stary kościół parafialny, jakiemu patronuje św. Katarzyna. Położony jest on blisko rynku, a w jego bryle zauważyć jesteśmy w stanie ślady wielu stylów obowiązujących w minionych wiekach w architekturze.

Czy uzyskane tutaj informacje uważasz za niebanalne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://mdbplayground.pl/), która także niewątpliwie będzie nęcąca.

A więc prezbiterium prezentuje typowy styl gotycki, podczas gdy w wyposażeniu świątyni niepodzielnie panuje barok.

Nowy Targ może się poszczycić jeszcze inną, bardzo ważną budowlą sakralną. Jest to drewniany kościółek świętej Anny, jaką miał zbudować pewien kupiec, cudem odratowany przed zbójami. Korzystnie udać się także na rynek, na którym zlokalizowany jest niewielki ratusz i pomnik najbardziej wybitnego twórcy który pochodzi z Podhala – Władysława Orkana, dzięki jakiemu ziemia ta stała się znana wszystkim Polakom. Zdecydowanie warto odwiedzić Nowy Targ, dla zabytków, ale także dla bliskości wspaniałego regionu południowej Polski. Nowy Targ to świetne miejsce wypadowe, by poznać inne interesujące miejsca tej części naszego kraju. Stąd więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo znaczną popularnością przez cały czas. Faktycznie warto tu przybyć w okresie zimowym, zwłaszcza to najlepsza propozycja dla wielbicieli sportów zimowych.

Okres letni jest też zachęcający dla wszystkich, dla tych, co wolą odpoczywać aktywnie oraz bardziej pasywnie. To szansa, aby pochodzić po górach i zregenerować siły. W sezonie o noclegi może być ciężko, bo do Nowego targu przyjeżdża bardzo wiele osób, powinniśmy więc odpowiednio wcześniej rezerwować nocleg. W jakich miejscach szukać ofert? Najbardziej korzystnie w internecie, gdzie ogłasza się najwięcej hoteli, pensjonatów oraz kwater. Polecam szczególnie odwiedzić te polecam te noclegi w Nowym Targu.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Pokrewne wiadomości przeczytasz również tutaj (https://www.kasprowy.pl/hotel/wesela).

Łatwo więc można porównać różnorakie oferty i wybrać najbardziej odpowiednią dla własnych potrzeb.