Jak obecnie mądrze inwestować swe środki pieniężne, żeby pomnażać majątek osobisty?

Dobrą formą zarabiania pieniędzy jest inwestowanie w akcje. Dobrze jest tylko poznać w jakie spółki akcyjne inwestować. Każdy dobry inwestor ma niewątpliwie swój sprawdzony sposób wyboru spółek giełdowych do portfela. Opłaci się poznać przynajmniej część ciekawych rad, aby się kierując nimi efektywnie inwestować pieniężne środki.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest z tego powodu inwestować w spółkę, która zarabia oraz nie ponosi żadnych strat. Bowiem nurty na giełdzie akcyjnej szybko się nie zmieniają. Trzeba kupować akcje spółek, które są w stanie zwiększyć własne dochody nawet w chwili krachu. Dobrym na to przykładem są akcje PGE jak też akcje ENERGA.

Po przeczytaniu przedstawianego tekstu zobacz, co ma porządna treść, która również Cię zapewne zafascynuje, gdyż komunikaty na niej są równie atrakcyjne.

Cena akcji obu spółek wykazywała tendencję wzrostową nawet w dobie kryzysu. Niestety jest niewiele tego typu spółek, które umieją się rozwijać jak też zwiększać swoje zyski nawet wówczas, kiedy cała gospodarka światowa się boryka z problemami.

Koniecznie trzeba omijać spółki, które wypłacają dywidendę większą od wygenerowanych zysków. Dosyć często się zdarza, że zarząd spółki (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-rozliczenie-faktury-od-rolnika-ryczaltowego) akcyjnej zwiększa dywidendę wypłacaną, ażeby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem zaciąga się nawet kredyt, żeby sfinansować tego typu operację. Współcześnie polityka dywidendy w PGE zakłada przeznaczenie na tego typu cel 50% skonsolidowanego zysku netto. Akcje PGE są z tej przyczyny właściwie zabezpieczone. W nadzwyczaj ciekawym miejscu jest współcześnie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów ma od wielu dni kurs wzrostowy – porównaj informacje.

Równie dobrze wyglądają akcje ENERGA – tutaj dowiesz się więcej. Opłaca się jeszcze raz podkreślić, że nie warto nabywać akcji w trendzie spadkowym w nadziei, że nurt odwróci się. Jednostkowy wyjątek od takiej reguły nie jest w stanie pokryć strat z innych licznych pomyłek. Nie należy także

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

kupować tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie oznacza, że trzeba je nabyć. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie powinien być powodem zakupu. Często się zdarza, że tak tanie akcje mogą jeszcze bardziej potanieć. A te akcje z wysoką ceną są w stanie wyraźnie podrożeć.

Podejmując decyzję o zainwestowaniu w akcyjne spółki trzeba wystrzegać się firm mocno zadłużonych. Gdyż tego typu spółki mogą wpaść w finansowe problemy. Należy również unikać akcyjnych spółek, które często emitują nowiusieńki akcje. Czasem spółka wypuszcza nowiusieńki akcje, by pozyskać nowiutkie pieniężne środki niezbędne na rozwój. Z każdą tego typu operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co bezsprzecznie pociąga za sobą cenę akcji. Inwestowanie na akcyjnej giełdzie wymaga sporego zaangażowania oraz wiedzy.

Opłaca się więc uważnie czytać wszelkie podpowiedzi oraz śledzić sytuację gospodarczą państwa jak też konkretnej akcyjnej spółki. Jedynie tak można wyraźnie zwiększyć własny majątek.