Co jesteśmy w stanie w ośrodku miejskim, a co na wsi? Konkretny dylemat rzeczywiście jest zbędny. A to dlaczego

Niemal identycznie jak wyjeżdżamy na wieś, by odetchnąć od miejskiego chaosu, tak samo wybieramy się do miasta, ażeby coś załatwić. Takie właśnie jest to życie między wsią a miastem. Gdziekolwiek mieszkamy znajdujemy się po jednej albo po innej stronie, lecz zawsze mamy powody do narzekania, gdyż jak mieszkamy na odludziu to chcielibyśmy być bliżej miasta, a gdy żyjemy w mieście pragniemy spokoju. No i jak to pogodzić?

pokój hotelowy

Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo podobne zachowanie jak w sytuacji pogody. Gdy jest zima i już mamy dosyć mówimy, ażeby już się to skończyło, żeby już nastały ciepłe dni. No i następnie przychodzi lato, radujemy się aż do czasu, gdy zaczynamy narzekanie na zbyt wysoką temperaturę…Wydaje się, że jest to błędne koło, cokolwiek byśmy nie mówili i robili zawsze objawią się narzekania.

Fascynuje Cię ten temat? To odsyłam do witryny (https://www.coraltravel.pl/last-minute/hiszpania/), ponieważ znajdziesz tam mnóstwo fascynujących informacji na ten temat.

Nie wiadomo do końca, czy to polska cecha narodowa, czy najzwyczajniej taka już jest natura ludzka. Porównując nasz klimat umiarkowany przykładowo do klimatu, gdzie występują dwie pory roku: sucha i mokra, to nie wiadomo czy jesteśmy w bardziej beznadziejnej sytuacji.

U nas, chociaż pory roku powoli się zmieniają jest jednak spora różnorodność. Mamy tak naprawdę gorące, a nawet upalne lato, cieplutką wiosnę, mroźną oraz śnieżną zimę. No i albo magiczną, albo ponurą jesień. Tam, gdzie występuje tylko pora sucha i deszczowa przez jedną część roku aż do znudzenia aura jest taka sama, w drugiej części roku podobnie, lecz tym razem ciągle pada deszcz. Czy byśmy w takiej sytuacji nie narzekali? Podobnie jak ta cała potyczka między miastem i wsią. Ktoś żyje niedaleko Wrocławia i zdaje sobie sprawę, że są sale konferencyjne Wrocław, galerie handlowe, urzędy, restauracje Wrocław też ma i bary, kina… Lecz wrocławianin wtedy powie, że za to za miastem, znajdują się pola, jest cisza i spokój. A to na pewno też jest ważne, bo na przykład noclegi w okolicy Wrocławia są bardzo w cenie. Zobacz

restauracja hotelowa

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę da się to pogodzić. Co to za kłopot pojechać w weekend w inne miejsce. Ze wsi do miasta lub na odwrót. Mieszkając na wsi i chcesz pojechać w weekend do kina. Nic bardziej trudnego. Podobnie, jak mieszkasz w dużym mieście, to na weekend jesteś w stanie zaplanować wypad na łono natury.

Jeśli ciekawi Cię przedstawiony temat, odszukaj więcej informacji na taki wątek, które będą niezwykle fascynujące i z pewnością wciągną Cię całkowicie.

Może to i krótko taki weekend, no ale nie da się nagle wyprowadzić w inne miejsce, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy.