W poszukiwaniu równowagi wewnętrznej płynącej z Tatr, odwiedź stolicę Podhala

Wszystkie miejscowości turystyczne posiadają takie osobliwości, które przyciągają obieżyświatów. W Paryżu jest to Luwr i Wieża Eiffla, w Londynie jest Big Ben i Pałac Buckingham, Stolica Polski ma Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski i Syrenkę, Stolica Małopolski posiada Sukiennice i Wawel.

szlaki turystyczne - Tatry

Autor: Lukas Plewnia
Źródło: http://www.flickr.com
Małopolska, to przede wszystkim centrum regionu – metropolia krakowska, ale też chowające się za chmurami pasmo Tatr Wysokich, białe skały Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, miasteczka o bogatej historii z urokliwymi starodawnymi kamienicami, zielone ostępy puszczy i lasy. Spora rozmaitość topograficzna Małopolski i jej burzliwe dzieje, spowodowały że region ten jak żaden inny w Polsce może poszczycić się dużą ilością obiektów zabytkowych jak również pięknych widoków.

Jeśli mamy ochotę głównie spacerować po Tatrach, najlepiej pojechać w okolice Zakopanego czy Nowego Sącza. Natomiast w pobliżu Tarnowa i Krakowa odnajdziemy więcej historycznych miejsc. Kiedy już zobaczymy Nowy Sącz, pozwiedzamy Zakopane, spędzimy kilka dni w Krakowie, powinniśmy wyjechać dalej, do Nowego Targu. Jeżeli zdecydujemy się odwiedzić Małopolskę, warto odpowiednio wcześniej zarezerwować pokoje Nowy Targ . W Nowym Targu baza noclegowa jest dobrze rozwinięta i różnicuje się w kwestii luksusu i cen. Czego nie możemy pominąć w Mieście Królewskim? www.uannynowytarg.pl

Nieopodal Nowego Targu znajdziemy niemało punktów godnych zwiedzania. Stolica Podhala doskonale nadaje się na jednodniowe wypady po Tatrach, pośród malowniczych krajobrazów. Na wyciągnięcie dłoni są Gorce z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Miasto Królewskie może pochwalić się okazałym Rynkiem, na którym przez wiele lat organizowano targi. Obecnie jako miejsce osobliwe zaprasza do odwiedzania XIX – wiecznego Ratusza, w którym jest Muzeum Podhalańskie oraz odwiedzania urokliwych kamieniczek. Nie sposób pominąć prześlicznego kościółka zbudowanego z drzewa modrzewiowego, położonego na Szlaku Architektury Drewnianej. Nowy Targ określany przez górali „Miastem” od dawna jest handlowym i słynącym z rzemiosła centrum regionu.