W jaki sposób planuje się badanie?

Coraz więcej firm w kraju przeprowadza w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dobrze przeszkolonych pracowników.

Z pewnością zachodzicie w głowę na czym polega to badanie. Otóż sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego placówki. Naturalnie przygotowanie badania wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak przedsiębiorcy zazwyczaj wykorzystują w pracy wyniki. Duże firmy zamawiają takie usługi co jakiś czas, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich sprzedawców, a także utrzymywać na wysokim poziomie jakość swoich usług. W jaki sposób się to odbywa? (Polecamy praca malarz konstrukcji stalowych) Po pierwsze na spotkaniu z klientem zatwierdza się jakie schematy sprzedaży są praktykowane w firmie, a także założenia dotyczące wyglądu sklepu, tj.ekspozycji towaru jak również charakterystyki typowego konsumenta. Następnie konstruuje się specjalistyczny formularz,
zawierający optymalną ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Często są to pytania zamknięte, żeby kontroler mógł szybko dokonać oceny placówki, jednak pytania otwarte są także istotne.

Sprawdź naszą stronę. Masz możliwość przeczytać tam kolejne interesujące opisy. Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej informacji na zbliżony temat.

W nich bowiem audytor może zawrzeć swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo bogaty materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy formularz wskazane jest, żeby zatrudnić osoby, które wykonają część badania w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury spostrzegawczy, mieć nieco umiejętności aktorskich.Oprócz tego poszukuje się audytorów, którzy sumiennie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem kłopotliwe sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego sklepu, a formularz wypełnił.
Firma badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej skutecznie wyszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie. (Ogłoszenie oferty pracy chorzów)
Ukończeniem części kontrolnej jest raport. Znajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski.

Zerknij nie jedynie na nasz artykuł, ale także na komentarze z serwisu. Może niektóre zainspirują Cię tak bardzo, że zapragniesz napisać swoją recenzję.

Często przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich technika sprzedaży jest nieefektowna, a ich pracownicy nie wykonują rzetelnie swojej pracy, zaniżając w ten sposób wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnio jest to dosyć interesująca praca, także wśród studentów, nawet w mniejszych miastach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu ogłoszeniami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: oferty pracy tarnów nie wystarczy. Nierzadko w topowych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ogłoszeń. Trzeba wówczas wejść na adresy funkcjonujących w naszym powiecie firm badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich e-mail.