Czy warto spędzić wakacje w Grzybowie? Jakie atrakcje tam możemy spotkać? Co warto wiedzieć?

Grzybowo jest miejscowością letniskową, która zlokalizowana jest nieopodal morza, około trzystu metrów od jego brzegu, w pobliżu drogi z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Lokalizacja tej miejscowości jest bardzo ciekawa, gdyż to teren tzw. depresji grzybowskiej. Bałtyk w tych okolicach tworzy akwen zwany Zatoką Grzybowską. Ma ona około siedmiu kilometrów długości, natomiast głębokość wcięcia w ląd to osiemset metrów.

Ta nieregularność linii brzegowej sprawia, że woda jest tu faktycznie bardziej przyjemna niż w Kołobrzegu. Grzybowo, identycznie zresztą jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, zlokalizowane jest w Strefie Chronionego Krajobrazu, tak więc obowiązują tu Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Dość blisko Grzybowa położony jest tak zwany Dziki Zachód. To kilkuhektarowy teren położony jedynie 3 kilometry od Grzybowa, dwa kilometry od Kołobrzegu i cztery od Morza Bałtyckiego. Jest to miejsce dzikich prerii oraz stada galopujących koni.

hotel

Autor: Hotel Pałacyk
Źródło: hotelpalacyk.pl

Znajdziemy tam wioskę indiańską, miasteczko westernowe oraz wiele innych atrakcji. Bardzo ciekawa jest Zatoka Grzybowska, wyjątkowa atrakcja dla amatorów kąpieli słonecznych i morskich. To z pewnością jedna z najbardziej wyjątkowych plaż na polskim Wybrzeżu. Blisko wydm znaleźć można piękny nadmorski dębowo-sosnowy las, w jakim znaleźć można rewelacyjne trasy spacerowe. Przez Grzybowo przebiega sporo tras rowerowych, które cieszą się wielkim zainteresowaniem gości. Bliskość morza, wspaniała historia, cudowna przyroda, to wszystko sprawi, iż turystyka rowerowa bardzo tutaj rozkwita.

Grzybowo zlokalizowane jest na międzynarodowej trasie, której szlaki rowerowe biegną od Dźwirzyna do Gąsek, w których znajduje się wyjątkowa latarnia morska oraz kościół gotycki z 15 wieku. Pozostałe szlaki rowerowe przebiegają ze wsi Grzybowo do Dźwirzyna wokół gęsto zarośniętego trzciną jeziora Resko – spędź urlop w apartamentach Villa Mare. Jezioro to stanowi wspaniałe schronienie dla wielu wyjątkowych gatunków ptactwa wodnego. Jak więc widać, Grzybowo to bardzo interesujące miejsce, z pewnością najkorzystniej pojechać tam na wakacje, szczególnie, iż bez trudu można znaleźć pensjonat Grzybowo.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści innego portalu? To właśnie tam znajdziesz dokładniejsze informacje w odniesieniu do omawianej tutaj problematyki.

Choć w sezonie możemy mieć z tym kłopot, tak więc bardziej korzystnie wcześniej zainteresować się, jakiego typu są tam noclegi. Najkorzystniej poszukać ich w sieci.