Jak prowadzić biznes w Niemczech?

Wysokie składki ZUS, podatki, notoryczne borykanie się z urzędniczymi patologiami. To wszystko sprawia, że przedsiębiorczy Polacy czują się odstraszani od zakładania prywatnych przedsiębiorstw.

Absolwenci, studia

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Coraz więcej osób stawia na rozpoczęcie działalności w jednym z unijnych państw, naturalnie bez wyjeżdżania z naszej ojczyzny. A czy tego rodzaju emigracja podatkowa miałaby sens w Niemczech? Nasi rodacy mogą zakładać działalność w Niemczech na takich samych prawach co Niemcy już od maja 2011 roku. Nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, aby uruchomić spółkę GbR albo jednoosobową działalność gospodarczą – Gewerbe. Starczy, że nasza jednostka będzie miała swą siedzibę w Niemczech. Uruchomienie „wirtualnego biura” w Niemczech nie stanowi kłopotu, bo zajmuje się tym dużo firm.
umowa

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie działalności na terenie Niemiec łączy się z mniejszymi obowiązkami, głównie w kwestii składek na społeczne ubezpieczenie.

Czy rozpatrywana kwestia żywo Cię zainteresowała? Jeżeli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także podobne artykuły.

Nie istnieje obowiązek ich płacenia. Niemiecką emeryturę możemy otrzymać wtedy, gdy jest się zaangażowanym o umowę o pracę. Zaś każdy biznesmen prowadzący jednoosobową działalność musi opłacać składkę ubezpieczenia zdrowotnego, jakie jest o wiele większe aniżeli w naszym kraju. Zależne jest od wysokości uzyskiwanych dochodów i wynosi plus minus 300-350 euro co miesiąc przy przeciętnych zarobkach.

Czy masz zamiar poznać przedstawiany temat trochę bardziej? Kliknij więc ten odsyłacz – więcej znajdziesz tu (https://www.pitprojekt.pl/). Te porady także są przydatne.

Otwarcie najprostszej formy działalności gospodarczej, a więc Gewerbe, zająć powinno nie więcej niż kilka godzin.

Rejestrujemy się we właściwym urzędzie, jaki wydaje nam poświadczenie o prowadzeniu firmy. Koszt zarejestrowania przedsiębiorstwa wynosi od 30 do 60 euro oraz zależy od uzgodnień landu. Potem zostaje nam wybrać się do urzędu podatkowego w celu otrzymania numeru podatkowego.