Kilka słów o pracy betoniarza, czyli etat dla wytrzymałych oraz zdrowych mężczyzn

W naszym kraju w ostatnim czasie możemy zauważyć niespotykany boom w sektorze deweloperskim. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe bloki oraz biura.

wakacje

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
betoniarz

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe bloki buduje się w tych miejscach, gdzie jeszcze jakiś czas temu były nieużytki lub pola. Przez to ktoś, kto przyjeżdża do jakiegoś miasta po kilkuletniej przerwie, najczęściej bywa szalenie zdziwiony. Często nie może rozpoznać starych ulic. Miasta rozbudowują się, ponieważ w naszym kraju sytuacja finansowa młodych ludzi jest dosyć stabilna. Z tego powodu mają możliwość brać kredyty hipoteczne. Popyt zwiększa podaż. By móc prężnie stawiać nowe bloki firmy budowlane potrzebują ludzi do pracy. Niekiedy można w sieci znaleźć masę ogłoszeń, które adresowane są do budowlańców. Jednym z tego typu fachów jest betoniarz.

Zobacz naszą nową witrynę. Tam opublikowaliśmy ciekawe treści. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli newsy się spodobają.

Nie jest to łatwa praca, zatem bywa z reguły kojarzona z mężczyznami. Należy mieć dużo siły i czasami pracować w niemiłych warunkach pogodowych. Betoniarz bywa zazwyczaj odpowiedzialny za rozmieszczanie zbrojenia zgodnie z planem i za kontrolę betonu (świeżego oraz wyschniętego). Ponadto, musi także umieć tłoczyć beton, sprężać go, nanosić na powierzchnię oraz obrabiać go.

Zwykle do tej pracy bywają zatrudniani ludzie z doświadczeniem lub ze świadectwem ukończenia szkoły zawodowej o profilu budowlanym. Wynika to z tego, że na budowie nie ma sensu uczenie nowych zatrudnionych od zera. Każdy powinien umieć obsługiwać przeróżne maszyny i czytać rysunki konstrukcyjne.