Świat obecnie handluje tysiącami artykułów każdego dnia – firmy potrzebują zatem fachowych logistyków

Nasza cywilizacja stworzyła zdolność przerzucania różnego typu artykułów na naszej planecie. W sklepach możemy spotkać Produkty z Japonii czy Argentyny, smartfony sprowadzamy z USA, a stroje z Indonezji.
Każda spółka, która sprowadza artykuły z zagranicy potrzebuje spedytorów oraz logistyków, aby fachowo zajmowali się zakupami.

składka

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
specjalista ds. logistyki

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Wobec tego zwykle potrzebny jest wtedy specjalista ds. logistyki. Najczęściej firmy stawiają na ludzi, którzy mają już jakieś doświadczenie w spedycji i znają języki obce. Jest to bardzo trafne wymaganie, gdyż ciężko byłoby komuś pracować w logistyce i rozmawiać z obcokrajowcami bez znajomości chociażby języka angielskiego. Na dodatek osoba zatrudniona na tym stanowisku musi znać specjalistyczne programy, które pozwalają na wprowadzanie zakupów do systemu.

Znajdujące się w tym miejscu artykuły są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeśli tak, to wejdź na stronę e pity, na której przeczytasz podobne zagadnienia.

Wówczas cały dział, wraz z kierownikiem, widzi jakie postępy są przy jakimś zamówieniu. Do systemu musimy wpisywać później różne informację – datę i dane zamówienia, czas dostarczenia i fakturę. Od osoby na tym stanowisku wymaga się doskonałej organizacji pracy i motywacji.Stale istotna wydaje się być wiedza z różnych tematów. Wtedy ważny wpis testy kompetencji przyda się nam wszystkim. Aby ją zdobyć, trzeba przeczytać tekst pod wskazanym linkiem.Jednak, nie może być to człowiek, który nie lubi kontaktów z innymi, gdyż jego stałym zadaniem będzie kontaktowanie się z dostawcami i uzgadnianie szczegółów zamówień.

Musi więc być to osoba komunikatywna i niezwykle aktywna. Plusem zatrudnienia w logistyce wydaje się być możliwość używania języka obcego oraz cykliczne wyjazdy służbowe za granicę.