Duża ilość korporacji w dzisiejszych czasach zatrudnia młode oraz uśmiechnięte osoby na ważne stanowiska – przykładowo na recepcji

Przez to, że w Polsce znajdują się siedziby wielu międzynarodowych firm, gdzie szefowie często są obcokrajowcami, to nazwy stanowisk też w sporej mierze zmieniły się na angielskie.

kurs walutowy

Autor: Jon Åslund
Źródło: http://www.flickr.com
W wielkich firmach teraz zatrudnia się ogromną liczbę ludzi młodych oraz aktywnych. Są mądrzy i pragną zawojować świat. Mają masę energii i idei. Nawet taki etat jak office manager w obecnych czasach wymaga znacznej wiedzy i dbania o wiele rzeczy w tym samym czasie. Osoba pracująca na wcześniej wspomnianym stanowisku powinna perfekcyjnie znać język angielski, a czasami i niemiecki.

Ciekawią Cię nowinki? Zatem bądź zorientowany! Wobec tego warto przejrzeć nowy artykuł na frapujący temat, by dojść do bardziej dokładnych treści.

Jest przecież pierwszą osobą w koncernie, z którą zetknie się klient (zobaczysz tu) lub kontrahent. Musi być zatem jej twarzą. Stale miło i nienagannie ubrana, ale też świetnie wykształcona oraz zdyscyplinowana. Do obowiązków osoby zatrudnionej na takim stanowisku należeć będzie przyjmowanie kurierów i realizacja przeróżnych administracyjnych spraw. Będzie odpowiadać za organizowanie i uzgadnianie spotkań z kontrahentami. Prowadzenie biura również będzie poniekąd na jej głowie. Trzeba będzie pochwalić się niesamowitą pamięcią do nazwisk współpracowników i móc powiedzieć, kto w którym pokoju pracuje. Będzie także łącznikiem pomiędzy wszystkimi działami i zarządem spółki.

Oprócz znajomości języków obcych office manager powinien też umieć obsługiwać różne programy komputerowe (przykładowo Word i Excel). Dokładność i sumienność są niezwykle potrzebne w tej pracy.