Interesujące propozycje na wypoczynek jesienią

Czasami zdarza się, że słodka perspektywa urlopu pojawia się w wyjątkowym, bo jesiennym momencie. A pogoda? – myślimy zwykle. Jednak gdy przeanalizujemy całą sytuację, zrozumiemy, iż ta najbardziej melancholijna pora roku jest znakomita na wakacje. Co więcej, naprawdę istnieje duża ilość osób, którym jesień wcale nie kojarzy się z końcem wakacji. Wręcz przeciwnie – z chwilą kiedy przeminą letnie upały, zaczynają pakować walizki.

Egipt, wakacje w Egipcie
Na pytanie „OK greckie wczasy ale kiedy najlepiej wykupić wycieczkę” odpowiadają: jesienią.

To warte zerknięcia materiały, zatem nie wahaj się i sprawdź je – to zbliżona problematyka, która jest na pewno warta zainteresowania.

Poznawanie starożytnych ruin staje się prawdziwą przyjemnością, a w morzu nadal można zażywać kąpieli. O tej porze roku trudno o oparzenia leżąc na plaży – można za to naładować akumulatory na cały rok, czerpiąc energię ze słońca. Poza tym Grecja po sezonie nie jest tak przepełniona turystami.

Posezonowe obniżki i promocje to okazja, by pojechać na wakacje nawet o połowę taniej. Tym, którzy marzą o egzotycznych wycieczkach, nie chcąc jednocześnie wydać fortuny, biura podróży oferują dwa rodzaje tanich wyjazdów: first minute oraz last minute.W opcji first minute, wycieczkę trzeba wykupić przynajmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jednak bardziej opłaca się korzystać z ofert last minute. Im dłużej wstrzymamy się z decyzją wyjazdu, tym taniej go kupimy. Na dzień przed urlopem może trafić się nam oferta przeceniona nawet o 50 procent. Oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy zdecydowani, aby czekać na walizkach do ostatniej chwili, nie mając pewności, czy będzie wolne miejsce. Wytrwałym zdarzają się takie gratki, jak dwutygodniowy pobyt w Egipcie z zakwaterowaniem w średniej klasy hotelu i pełnym wyżywieniem jedynie za 1000 zł od osoby.

Na przełomie października i listopada Egipt przywita nas temperaturą około dwudziestu siedmiu stopni. W sezonie letnim, musielibyśmy znosić nawet czterdziestostopniowe upały! A ponieważ Egipt to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie i zabytków czeka nas co niemiara, takie temperatury, w czasie zwiedzania mogłyby być uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych i najstarszych. W Egipcie na urlopowiczów czeka rozbudowana baza hotelowa – wyśmienite ośrodki dla osób szczególnie wymagających, ceniących dobrą obsługę i smakowite posiłki. Nie ma lepszego miejsca dla amatorów windsurfingu, kitesurfingu, nurkowania czy nart wodnych!