Czemu warto zająć się start-upem, co dokładnie może dać tego typu forma prowadzenia firmy?

Hasło start-up od pewnego czasu staje się coraz bardziej popularne wśród ludzi biznesu. Zresztą trudno się dziwić, jeżeli największe firmy internetowe zaczynały właśnie w taki sposób, a i aktualnie osiągnąć można naprawdę duży sukces. Wszystko tak naprawdę rozpoczyna się od pomysłu, czasami takiego, który może zrewolucjonizować świat, a pomysł taki przez grupę pasjonatów będzie realizowany. W przeciwieństwie do tradycyjnych form biznesu, start-upy działają nieco inaczej.

pieniądze z funduszu seed capital

Autor: Tyler Lowmiller
Źródło: http://www.flickr.com

W nich nie nastawia się w pierwszej kolejności na zarabianie, choć oczywiście prace dążą w takim kierunku.

Jeżeli znajdziesz w przedstawianym tekście coś wartościowego dla Ciebie, to szybko zobacz obowiązkowo również te informacje – tam także przeczytasz dużo wartych uwagi informacji.

Lecz niejednokrotnie będą to eksperymenty, uczenie się na własnych błędach i otwieranie nowych drzwi, aż do uzyskania sukcesu. A jeśli się go uda osiągnąć, to może być naprawdę duży – Między innymi dwie największe firmy z internetowej branży rozpoczynały dokładnie tak samo, a obecnie wyceniane są na miliardy dolarów. W praktyce w świecie start-upów sukces może osiągnąć każdy, lecz trzeba mieć świadomość tego, że będzie trzeba na niego mocno zapracować.

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się młodzi start-upowcy jest finansowanie.

Masz zamiar zgłębić także inne analogiczne materiały, ale nie wiesz, gdzie je znaleźć? Bez nerwów – przeczytaj więcej w tej treści (http://demostenes.com.pl/jezyki/niemiecki/).

Zanim takie młode firmy będą na siebie zarabiały to przeważnie ponoszą wiele porażek po drodze, niekiedy także kolejne pomysły będą na przykład wymagać zwiększenia zespołu czy kupna technologii. Na szczęście aktualnie jest co najmniej parę opcji które pozwalają zdobyć jakieś pieniądze na rozwój. Jednym z najpopularniejszych są różnego rodzaju fundusze inwestycyjne i aniołowie biznesu, jacy w zamian za określone udziały dają firmie zastrzyk finansowy. Jeśli pomysł odniesie sukces i zacznie generować zyski, to taki fundusz seed capital odsprzedaje swoje udziały odpowiednio o na tym zarabiając. Oczywiście będą się również zdarzać porażki, lecz to jest już ryzyko takich inwestycji.

Innym często używanym sposobem na zdobycie nowych środków będzie giełda, debiut na newconnect takiego startupu da mu spory zastrzyk pieniędzy na rozwój w najbliższych latach – zapoznaj się z tematem debiut na newconnect.