Rozliczasz PIT? Przekonaj się, z jakiej przyczyny warto jest przekazać 1 procent swojego podatku

Każdy, kto składa deklarację roczną, może przekazać 1 % swojego podatku na wybraną osobiście organizację pożytku publicznego. W jaki sposób i z jakiego powodu powinniśmy to zrobić?

Tak jak zaznaczono na początku, ma okazję zrobić to każdy, wystarczy, by rozliczał się indywidualnie, nie zaś przez pracodawcę. Bez znaczenia jest typ umowy, można tak samo kierować swoją działalnością gospodarczą, jak też być zatrudnionym na umowę o dzieło.

Kiedy przeczytasz już dane na przedstawiany temat, to odwiedź również inne materiały na ten temat – one także okażą się zajmujące.

Jedyne, co trzeba zrobić, to napisać w zeznaniu numer KRS wybranej organizacji i kwotę, jaką stanowi jeden procent podatku. Nie ma w tym nic skomplikowanego, a rezultaty takich działań są naprawdę duże.

dokumenty podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zapominajmy tylko, by skrupulatnie wpisać numer, gdyż w innym wypadku kwota nie będzie mogła być oddana. Przekazanie podatku będzie też niemożliwe, jeżeli spóźnimy się z terminowym złożeniem zeznania. Mamy czas do trzydziestego kwietnia, po tym dniu będziemy musieli płacić kary za zwłokę. Czasu mamy naprawdę sporo, więc dobrze jest wcześniej zainteresować się zagadnieniem i wybrać się do biura księgowego, jeżeli nie zajmujemy się tym samodzielnie. Dzięki oddaniu 1 % pomagamy potrzebującym, którzy podług nas bez takiego wsparcia się nie obejdą. Dobrze jest bliżej zaciekawić się, kto z naszego otoczenia może potrzebować naszej pomocy, by wesprzeć tych najbliższych – . Kompletną listę organizacji pożytku publicznego, jakim można oddawać kwotę z podatku, znajdziemy na właściwej stronie internetowej. Niektórzy mniemają, że takie działanie nic nie da, ponieważ to bardzo mała suma. Jednakże jest to niewłaściwe zapatrywanie, ponieważ jeżeli na określoną organizację wpłaci kilkanaście lub kilkadziesiąt osób, kwota urośnie i będzie już znaczyła dużo więcej. Co więcej – każdy grosz się liczy, toteż dobrze jest pomóc.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz szybko rozliczyć swój podatek, przyda ci się program do pit 2014, dzięki któremu rozliczenie nie będzie dla ciebie problemem. Takie aplikacje są możliwe do ściągnięcia przez internet – .

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji na analizowany w tym serwisie problem, to z pewnością znajdziesz więcej pod linkiem.

Co istotne, są darmowe, zatem nie poniesiesz żadnych wydatków korzystając z nich, toteż warto jest z nich skorzystać. Także z tego powodu, że nie sprawią żadnej trudności w ich obsługiwaniu, również osobom niezbyt rozeznanych w tematach podatkowych, gdyż wszystko jest dokładnie opisane.