W jaki sposób wypełnić PIT-36? Poznaj elementy popularnej deklaracji skarbowej

Biznesmeni, osoby łączące zatrudnienie na etacie z działalnością gospodarczą, dzierżawiący kwatery czy podatnicy z zyskami z zagranicy powinni rozliczyć się z urzędem skarbowym na druku PIT-36.
Formularz zaniosą do urzędu skarbowego samodzielnie bądź wypełnią poprzez internet.

rozlicz pit online

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W tym roku będą mieć na to czas aż do 2 maja. PIT-36 jest to jedna z najpopularniejszych deklaracji. Służy on do wykazania przychodów opodatkowanych podług skali – 18 proc. a także 32 proc. Podatnik ma prawo rozliczyć się indywidualnie, łącznie z współmałżonkiem i jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Druk ów muszą wybrać jednostki prowadzące w przeszłym roku firmę albo działy specjalne produkcji rolnej. PIT-36 sprawdzi się również przy przychodach z wynajmu czy też dzierżawy domu, a także w razie płac z zagranicy czy też z innych źródeł, z których podatnik nie odprowadzał przedpłat w ciągu roku.
Ogłoszenia

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Zeznanie podatkowe możemy sporządzić poprzez sieć, korzystając z rządowego systemu e-Deklaracji lub ogólnodostępnych programów do rozliczeń.

Czy nie jesteś w stanie przerwać tego wpisu? To dla nas bardzo dobra informacja – w takim razie kontynuuj poszukiwania na nowej stronie.

Dzięki owej formie podatnik jest prowadzony niemal za rękę, co znacząco ułatwia i przyspiesza wypełnianie PIT-a. Tradycjonaliści mogą jednak postawić na papierowy druk. Zanim przystąpią do wypełniania, muszą zapoznać się z najważniejszymi częściami formularza.

Zaciekawiony zagadnieniem? Czytaj o nim znacznie więcej. W tym celu użyj adresu (https://www.traple.pl/blog/), który przeniesie Cię na serwis! Zachęcamy!

Roczne zeznanie trzeba sporządzić na stosownym druku. Dla rozliczenia za miniony rok poprawny będzie PIT-36.

W jaki sposób sprawdzić, czy posiadamy w rękach aktualny blankiet? Starczy spojrzeć na numer indeksu u dołu strony. My jednakże zachęcamy – rozlicz PIT online. To najwygodniejsza forma rozliczanie się z fiskusem.