Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Nie wiesz, w jaki sposób wysłać PIT przez internet? Podpowiadamy krok po kroku, w jaki sposób złożyć e-deklarację. Zobacz, jak wysłać PIT on-line. 1 stycznia zaczął się nowy okres rozrachunków z urzędem fiskalnym.

kancelaria prawna

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com
Ministerstwo Finansów ośmiela do rozliczania się z Administracją Podatkową w formie elektronicznej oraz chwali się, iż do końca grudnia 2013 roku system e-Deklaracje przyjął powyżej 39 mln dokumentów w elektronicznej formie. E-deklaracje – co zrobić, by wyekspediować PIT online? Do złożenia deklaracji za pomocą interakcyjnych formularzy PDF nieodzowny jest: podpis elektroniczny, komputer z zainstalowanym systemem Windows jak też skonfigurowanym dojściem do Netu, zainstalowane oprogramowanie Adobe Reader w wersji aktualnej, pobrana ze strony www systemu e-Deklaracje i zainstalowana w systemie bieżąca wtyczka (plugin) do programu Adobe Reader, pobrane z wITryny internetowej systemu e-Deklaracje jak też zapisane na dysku lokalnym należyte wzory formularzy interaktywnych PDF. Aby rozliczyć PIT (zobacz jak znaleźć pit wysłany przez internet) online powinno się wpierw zainstalować wtyczkę.
pit online

Autor: Graham Wynne
Źródło: http://www.flickr.com
Regały magazynowe

Źródło: foter.com
E-deklarację w każdej chwili wypełniania można utrwalić do pliku na dysk własnego komputera w celu dalszej edycji.

Podobne dane opublikowano tu – więcej zobaczysz na stronie, którą też dobrze jest zobaczyć. Oczywiście jeżeli taka kwestia jest według Ciebie godna uwagi.

Wszelkie pozycje obligatoryjne (czy też stające się takimi na skutek uzupełniania blankietu) znaczone są czerwoną ramką. Dla uproszczenia uzupełniania pól w całym blankiecie po postawieniu kursora myszki na odpowiednim polu wyświetlona zostanie sugestia a także zwięzły opis pola i sposobu jego uzupełnienia. Wybór sposobu parafowania wysyłanego dokumentu dokonywany jest w jednym z kroków kreatora sygnowania jak też wysyłania dokumentu.

Celem parafowania a także posłania dokumentu, w przypadku używania Adobe Reader w edycji 8 czy też 9 powinno się nacisnąć guzik „Podpisz oraz wyślij”. Wszelki portal podatkowy podaje podpowiedzi w jaki sposób szczegółowo wypełnić formularz.