Jak złożyć PIT? Który nas dotyczy? Czy powinniśmy składać PIT 36 czy może 37? Od jakich kwestii jest to zależne?

Już powoli trzeba przygotowywać się rozliczenia PIT-u. Jak co roku będziemy główkować, jak to wykonać i jakiego rodzaju Druk dobrać. Dość często jednakże wybieramy PIT 36 albo PIT 37.

Czym się różnią, dla kogo jest właściwy PIT?
Sprzątanie pomieszczeń

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację PIT-36 powinni składać wszyscy, którzy w roku poprzednim uzyskiwali jakiekolwiek dochody opodatkowane na zasadach podatkowej skali, tj.18-32%, uzyskiwali tego rodzaju dochody, lecz bez pośrednictwa płatnika. Duża liczba osób próbuje wypełniać tradycyjne druki, zamiast przeprowadzić to prościej, a chodzi o to, że jak PIT 36 online to lepszy pomysł. Mówiąc bardziej prosto, musieli w czasie roku samodzielnie policzyć zaliczki na podatek lub job serwis wartość podatku od zapłaty.
Z drugiej strony jak każda sprawa była rozliczana przez płatnika to muszą złożyć oni kolejny z wymienionych, czyli PIT-37. Jak tak właśnie będzie, to podobnie jak w poprzedniej sytuacji lepiej skorzystać z nowoczesnej metody na wypełnienie PIT-u, czyli jak PIT 37 online to zdecydowanie najlepszy sposób, ażeby to zrobić. Na koniec warto wspomnieć także o paru informacjach dodatkowych, które niektórym umykają.

Mamy nadzieję, że ten wpis Ci się spodobał. Jeśli tak, to na danej stronie masz możliwość przeczytać kolejne zajmujące wiadomości. Opowiedz o swoich odczuciach.

Jak chodzi o PIT-36 to dotyczy to osób, jakie mają pozarolniczą działalność gospodarczą.

Zaś PIT-37 ma zastosowanie do przychodów uzyskiwanych i rozliczanych dzięki płatnikom.

To standardowa deklaracja, którą muszą złożyć pracownicy, zleceniobiorcy, ale również inne osoby, za których zaliczki na podatek oblicza płatnik. Dobrze mieć to na uwadze, żeby przypadkiem nie zrobić bezsensownego błędu, jaki sprawi, iż będziemy mieli kłopoty.