Pit o numerku 38 – a więc, „czym to dokładnie jest?” i „dla jakich osób to bywa?”

Jak każdziutka osoba co pracuje i ukończyła już 18 rok życia, również i ty jesteś przymuszony w tym roczku wypełnić dobrze znaną deklarację typu PIT. Masz na to równe cztery miechy od ukończenia wcześniejszego roczku kalendarzowego.

VAT

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
zawód
pit 38

Autor: krakow4u.pl
Dla jakich osób jednak bywa w rzeczywistości składana tego typu deklaracja? Czy każdą z nich można podliczyć wraz z małżonkiem, a jeśli nie, to którą to dokładnie? W jaki metodę wypełnić ogólnie deklarację PIT, patrząc na jakiś inny przykład aniżeli podstawowy PIT o numerze trzydzieści siedem? To wszystko i jeszcze więcej po dowiadujesz się z naszego nowego felietonu!
Nasz dzisiejszy temat zaczniemy od odpowiedzi na pierwsze pytanko we wstępie, które nawiązuje do napomkniętej dziś deklaracji podatkowej, czyli dokładnie: Dla jakiej osoby jednak bywa w rzeczywistości składana tego typu deklaracja? No cóż, odpowiedź jest prosta i na pewno wiele osób ją kojarzy, choć nie każdy miał już z nią styczność (dla przykładu z powodu bycia osobą niepełnoletnią albo od samiutkiego początku osiągnięcia progu dorosłości bycia osobą bez żadnej pracy) – oczywiście rozmowa tutaj o instytucji zwanej Urzędem Skarbowym, którego to w skrócie nazywamy najbardziej często po prostu Skarbówką. Co do drugiego pytania wewnątrz wstępie, czyli: czy każdziutką deklaracje istnieje możliwość po rozliczać z małżonkiem – odpowiedź brzmi „Nie”, gdyż istnieją PIT-y, które wypełnia się wyłącznie samemu.

Czasem publikowane w internecie wiadomości są niepewne, ale jeżeli ciekawi Cię tego typu problematyka, to kliknij oraz zdobądź więcej info również na podobnej stronie.

Jednym spośród nich jest PIT (zobacz projekt pit) 38, który to podliczamy z tak zwanych przychodów Kapitałowych.

Jak w przypadku każdziutkiej deklaracji, tak i tutaj mamy uproszczenia w uzupełnieniu jej w formie programu do PIT-ów, wewnątrz którym to posiadamy napisane krok po kroczku w jaki sposób wypełnić calutki wniosek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*