Wrocław – w jaki sposób zorganizować zwiedzanie oraz jakie zabytki koniecznie trzeba zobaczyć?

Wrocław jest zdecydowanie jednym z najbardziej interesujących miast Polski, toteż warto je odwiedzić. Co ciekawe, przyciąga ono coraz więcej turystów, też spoza granic państwa. Jak w takim razie zorganizować zwiedzanie Wrocławia? Które zabytki należy koniecznie zobaczyć? Naprawdę komfortowym rozwiązaniem jest wynajęcie doświadczonego przewodnika, który ma wystarczającą wiedzę na temat miasta i będzie w stanie oprowadzić swoich klientów po jego najpiękniejszych zakątkach.

Wrocławski rynek

Autor: johannes tandl
Źródło: http://www.flickr.com
Taka alternatywa jest najbardziej opłacalna w przypadku kilkuosobowych grup, gdyż w takim przypadku koszty wynajmu przewodnika są o wiele niższe. Naturalnie, można też zdecydować się na samotne wrocław zwiedzanie, chociaż warto korzystać z http://www.ekotur.wroclaw.pl/. Uprzednio jednak dobrze jest zaopatrzyć się w przewodnik po mieście albo poszukać pomocnych informacji w Internecie. Na szczęście obecnie nie powinno to sprawiać w zasadzie dużych kłopotów.

Po przyjeździe do Wrocławia przede wszystkim dobrze jest udać się na miejscowy Rynek, stanowiący jeden z najistotniejszych punktów miasta. Warty zwiedzenia jest przykładowo Stary Ratusz, który został wybudowany
zbudowany w stylu późnego gotyku i zachwyca swoim architektonicznym kunsztem. Dodatkowo, na uwagę zasługuje archikatedra świętego Jana Chrzciciela, też wyróżniająca stylem gotyckim. Miłośnicy historii w żadnym wypadku nie mogą pominąć pałacu królewskiego oraz Hali Stulecia, która jest obecna na naprawdę prestiżowej liście światowego dziedzictwa, stworzonej przez organizację UNESCO. Wrocław słynie również z fontanny multimedialnej, która wywiera ogromne wrażenie.

Pokazy multimedialne, z wykorzystaniem stosownej muzyki, świateł oraz wody gromadzą rzesze turystów. Warto podkreślić, że jest to obecnie największa fontanna funkcjonująca na terenie Polski. Niestety, pokazy są organizowane jedynie podczas lata, dlatego jeżeli chce się je obejrzeć, trzeba wybrać się do Wrocławia w terminie od maja do listopada. Naturalnie, turyści powinni odwiedzić także słynne ZOO. Wrocław ma bardzo dobrze rozbudowaną siec komunikacyjną, dzięki czemu podróżowanie środkami komunikacji miejskiej nie powinno być dla nikogo problemem. Jeżeli celem wizyty w mieście jest głównie zwiedzanie, dobrze jest zdecydować się na wynajem noclegu w pobliżu centrum Wrocławia.