Gdzie spędzisz ciekawe wczasy? Czy byłeś już na Mazurach?

W obecnych czasach coraz rzadziej spędzamy wakacje w Polsce. Jeśli tylko kogoś na to stać, zazwyczaj woli wybrać wakacje za granicą – zazwyczaj argumentujemy to tym, że na przykład w Egipcie lub Tunezji praktycznie zawsze jest ładna pogoda- w odróżnieniu od naszego morza, nad które można pojechać w środku sezonu i bardzo marznąć.

jezioro, mazury

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście jest to niewątpliwie prawda, jednakże zawsze dobrze spojrzeć na drugą stronę medalu – w Polsce można znaleźć mnóstwo pięknych miejsc, o których istnieniu najprawdopodobniej nie miałeś nawet pojęcia. Jeżeli zdecydujesz się na spędzenie wczasów w Polsce i na odkrywanie tego rodzaju małych miasteczek, niewątpliwie nie będziesz zawiedziona.

Gdzie zatem można wybrać się na wakacje w Polsce? Tym, co bez wątpienia każdemu człowiekowi przychodzi na myśl jako pierwsze, jest polskie morze, jednakże powinniśmy uciekać od tego typu oklepanych pomysłów – na pewno o wiele lepszym pomysłem na fajne spędzenie wakacji będzie przykładowo wybranie się na Mazury. To część państwa, którą każdego roku odwiedza coraz większa liczba turystów, jednak bez wątpienia nie są to tak duże tłumy jak nad polskim morzem – dzięki temu dla przykładu hotele – http://www.belvederehotel.pl/oferty-dla-dzieci – Olsztyn czy Mikołajki nie są tak przepełnione jak choćby hotele w Gdańsku czy Kołobrzegu- Hotel HP Park Olsztyn.

To na pewno ogromna zaleta dla wszystkich osób nie przepadających za wszechobecnym tłumem – a nie da się przecież ukryć, że tego akurat nie da się nad naszym morzem uniknąć. Tymczasem na Mazurach możesz naprawdę odpocząć na łonie przyrody – wystarczy wybierać mniejsze miasteczka i nie nocować w tych najbardziej obleganych miastach – wtedy niewątpliwie docenisz piękno mazurskiej natury i wszechobecny spokój.

miasto Olsztyn

Autor: Jolanta Okuniewska
Źródło: http://www.flickr.com
Równocześnie trzeba zaznaczyć, że w trakcie ostatnich lat Mazury niebywale się rozwinęły – wystarczy popatrzeć, jakie obecnie hotele (www.coraltravel.pl/Egipt/Marsa-Alam/hotel/JAZ-LAMAYA-RESORT/14/40-4629-24FF.html) Olsztyn czy Mikołajki mają do zaoferowania (hotele w Olsztynie). Każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, bez wątpienia znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mamy nadzieję, że odpowiednio zachęciliśmy Cię do wypadu na Mazury. Jeżeli jeszcze masz jakieś wątpliwości, szybciutko powinieneś się ich pozbyć – jeśli raz wybierzesz się na Mazury, bez wątpienia się w nich zakochasz.