Jakiego rodzaju atrakcje proponuje nasz Bałtyk turystom, dlaczego warto tam jechać po sezonie.

Bałtyk to jedno z najbardziej popularnych miejsc na wypoczynek w wakacje, zresztą można to doskonale zobaczyć po zatłoczonych plażach, deptakach i promenadach. Jednak niestety okres sezonowy trwa tam tylko przez miesiące w wakacje, za to przez resztę roku nie dzieje się praktycznie nic.

bałtyk, morze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W dużej mierze bierze się to z tego, że klienci chcą od wypoczynku nad morzem przede wszystkim słońca i kąpieli, a niestety w naszej strefie klimatycznej poza latem jest z tym ciężko. I przez to właśnie w czasie lipca i sierpnia, jak tylko jest ciepło, wszystkie kwatery są pozajmowane, a ceny szybują do góry jak szalone. W okresie wakacji ciężko nawet myśleć, że jakiś hotel (apartament senatorski) kołobrzeg będzie miał wolne pokoje, jeżeli ktoś zdecydowałby się spontanicznie na jakiś krótki wypoczynek.

Rezerwacje w większości miejsc należy robić nawet pół roku wcześniej, niektóre osoby wręcz wyjeżdżając z danego miejsca już sobie rezerwują nocleg na następny rok. I sytuacja taka trwa przez dwa miesiące, a później zupełnie się zmienia.Właściciele lokali nad morzem starają się, żeby przyciągnąć turystów po sezonie. Po pierwsze liczyć będzie można wtedy na znacznie niższe ceny w nawiązaniu do tego, co jest w okresie wakacyjnym, a dodatkowo na ciszę i spokój. Wbrew pozorom nad Morzem Bałtyckim jest co robić, nawet jak nie można się kąpać.

molo w kołobrzegu

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Region ten słynie ze wspaniałej przyrody, czystego powietrza i niezliczonej liczby rowerowych i pieszych ścieżek. Można również spróbować jazdy konnej czy wędkarstwa, a kilka dużych miast typu Szczecin, Gdańsk czy Koszalin zapewni odpowiednią porcję kulturalnej rozrywki. Oprócz tego coraz bardziej liczne hotele nad morzem bałtyckim oferują poza zwykłym noclegiem także sporo innych atrakcji. Normą stają się w tego typu miejscach siłownie albo baseny, niekiedy można też skorzystać z kompletnej oferty SPA i gabinetów odnowy biologicznej. Dzięki temu już teraz można zobaczyć, że klienci coraz chętnie decydują się na wypoczynek (ciekawe porady) o sezonie, gdy rzeczywiście będą mogli spokojnie wypocząć.