Belgrad na wypad czasie weekendu, zatem czym przyciąga stolica Serbii

Każdy kolejny weekend to nowe plany, jakie możemy wcielić w życie. Nie za każdym razem mamy ochotę pójść na przyjęcie albo leniuchować z pilotem w ręku. Czasem nachodzi nas pragnienie zrobić coś bardziej zwariowanego, np. odwiedzić Belgrad. To możliwe, gdy tylko odszukamy sprzyjającą dla naszego portfela propozycję, bowiem niekosztowne podróżowanie cieszy najmocniej. Co odwiedzić w stolicy Serbii, gdy nareszcie uda nam się do niej dotrzeć?

Kluczowym punktem Belgradu jest bez wątpienia Kalemegdan, czyli XVII-wieczne fortyfikacje, przy których rozciąga się piękny, wielki park. Fortyfikacje obejmują 2 twierdze, wieżę zegarową i Pomnik Posłańca Zwycięstwa. To znakomite miejsce, by powoli pospacerować, zanim udamy się dalej, a mianowicie na ulicę Skadarlija, pełną kafejek, galerii i sklepików z pamiątkami, z których przywieziemy podarki dla najbliższych (sprawdź nieco więcej). Stolica Serbii to również deptak Knez Mihailova, z urokliwymi rezydencjami i sklepami, jakie mogą nas zaciekawić. Jeśli lubimy zabytki religijne, nasze nogi powinny nas skierować do jednej z największych prawosławnych świątyń jakie istnieją, a mianowicie do cerkwi Św. Sawy.

Wejdź na proponowany odnośnik (https://entrevilles.pl/menu-na-wynos/), a poznasz informacje na opisywany wątek jeszcze bardziej – zapewne okażą się nieprzeciętne i kompletnie Cię wciągną.

Potem możemy odwiedzić parę muzeów, gdyż każda wycieczka powinna wzbogacać naszą wiedzę. Nade wszystko polecane jest Muzeum Narodowe i Muzeum Etnograficzne, jak również niezwykle ciekawe Muzeum Lotnictwa.

Chciałbyś znaleźć analogiczne publikacje na niniejszy wątek? Ta wiarygodna witryna (https://goldwasser.pl/zlota-wodka/) przedstawia właśnie to, czego szukasz.

miasto

Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę powinno znajdować się na pierwszym miejscu, ponieważ pokazuje swym gościom około dwieście eksponatów samolotów, od których nie można oderwać spojrzenia (zerknij). Kiedy na koniec chcielibyśmy troszkę się zrelaksować, można wybrać się nad specjalnie stworzony, sztuczny zalew z ciągnącymi się przez 7 kilometrów plażami.

miasto

Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy marzy o innym świata. Jedni oddadzą wszystko, by zobaczyć Nowy Jork, inni marzą o wycieczce do Amsterdamu, kolejni zaś najlepiej zaszyliby się w urokliwej wiosce na Mazurach, w oddaleniu od gwaru miasta.

Dobrze realizować własne pragnienia oraz udawać się chociaż na krótkie, weekendowe podróże, gdyż to przeżycia, a potem wspomnienia są w życiu kluczowe. Na starość albowiem nie będziemy pamiętać, jak dużo imprez zrobiliśmy lub ile filmów widzieliśmy, ale każda wycieczka na pewno będzie w naszym sercu.