Jak odszukać należyty hotel

Jak planować noclegi, szczególnie kiedy liczą się dla nas niewielkie koszta wyjazdów? Gdy myślimy o noclegu w nowym miejscu, pierwszym co przychodzi do głowy jest naturalnie hotel. Kojarzy nam się on – zapewne nie bez powodu – z najwyższą opcją cenową. Tak jednak nie musi być. Można również spędzić wczasy w wygodnych warunkach i wcale nie wydawać na to majątku. Jakim sposobem jednak odszukać idealne miejsce na nocleg? Gdzie poszukiwać tanich hoteli?

pokój hotelowy

Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Noc w hotelu nie za każdym razem musi się wiązać z olbrzymimi kosztami. Jak się okazuje w hotelu również możemy się targować o cenę, zwłaszcza jeśli nie jest on zatłoczony. Wtedy każdy klient będzie wartościowy dla jego personelu. Różnica w cenie po rabacie może być obniżona nawet o kilkanaście procent, stąd warto spróbować. Personel hotelu jest w większości wypadków do takich negocjacji przyzwyczajony, nikogo więc nasze postępowanie nie zdziwi. A przy okazji można zaoszczędzić na pozostałe atrakcje wycieczki. Warto także przygotować się wcześniej i zorientować, jakie są ceny w danym mieście. Gotowe wyszukiwarki cen, jakich jest w Internecie pełno (wystarczy wpisać przykładowo apartamenty Wrocław), przyzwolą nam zorientować się, jaka cena za który standard hotelu jest w konkretnym kraju i mieście normą. Dzięki temu nie będziemy zaszokowani ceną i będziemy wiedzieć, na co możemy sobie pozwolić podczas potencjalnych negocjacji.

apartament, hotel, łóżko

Autor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Istnieją żelazne zasady wyszukiwania tanich ofert noclegu. Dobrze jest rezerwować hotel z wyprzedzeniem oraz za pomocą Internetu. To duże medium i dlatego właśnie w tym miejscu panuje duża rywalizacja. A duża konkurencja oznacza nieomalże zawsze walkę o klienta, również poprzez bonifikaty w cenie. Kiedy nocleg w hotelu będzie najtańszy? Na pewno poza sezonem oraz wtedy, gdy zarezerwujemy sobie miejsce z wyprzedzeniem. Istnieje jednak alternatywa last-minute, co daje nam gwarancję upustu w razie rezerwacji na ostatni moment, w dniu przyjazdu do konkretnego hotelu. Planując nocleg (pokój dla dwóch osób) w hotelu można skorzystać ze wspomnianych już wcześniej, gotowych wyszukiwarek i porównywarek cen. Dzięki temu możemy ze znacznym nawet wyprzedzeniem, zupełnie na spokojnie, odszukać miejsce, które odpowiada nam tak pod względem standardu, jak także ceny, wpisując przykładowo noclegi dla firm Wrocław

– .