Trochę słońca zimą

Kiedy nadchodzi mroźna zima, dużo osób zapada na okresową depresję. Niższa ilość przyjmowanych promieni światła powoduje, że równowaga hormonalna zaczyna gorzej funkcjonować. A jak zbadali badacze już duże lat temu, hormony mają duży wpływ na samopoczucie człowieka. Skandynawowie nierzadko zapadają na depresję.

plaża

Źródło: Future PR
W rezultacie wielodniowych ciemności, mieszkańcy Finlandii szybciej stają się uzależnieni od używek i skaczą z mostów. Wyjściem z tej poważnej sytuacji mogą być lekarstwa i częste terapie u terapeuty. Dużo dobrego mogą zrobić wielogodzinne sesje z profesjonalnymi lampami antydepresyjnymi. Ale najbardziej skutecznym sposobem jest eskapada w słoneczne strony – szczególnie poleca się wyspy Kanaryjskie. Wycieczki na ten słoneczny archipelag dadzą dużo humoru i zagwarantują człowiekowi tak bardzo ważne promienie światła w solidnych porcjach.

Teneryfa to największa i posiadająca największą ludność wyspa archipelagu Kanarów. Wyspa słynie z tego, że można na niej spotkać wiele rodzajów stref klimatycznych. Na Teneryfie, oprócz wylegiwania się na piasku i moczenia się w cudownym morzu, można podziwiać malowniczy wulkan Teide oraz eksplorować stare miasto La Laguna. Aby namierzyć dobre oferty eskapad na Teneryfę – Sprawdź więcej: http://www.apollotour.pl.

Fuerteventura jest nieco mniej rozległa i ma mniej obywateli. Jest słynna ze wspaniałej roślinności. Jest idealnym miejscem, jeżeli pragniesz ciepła. Do Google wstaw sformułowanie „fuerteventura wakacje” lub kliknij w link: http://www.apollotour.pl/vlqtq_wyspy_kanaryjskie.htm.

Gran Canaria charakteryzuje się tym, że posiada kształt okręgu. W sercu wyspy znajduje się nieaktywny wulkan. Rejon zaludnia osiemset tysięcy mieszkańców, którzy zaludniają parę ośrodków miejskich. Oferty podróży na tę okrągłą wyspę zobaczysz, gdy do Google wstawisz frazę „gran canaria last minute”.

Jeżeli nie lubisz skwaru i chcesz tylko umiarkowanych temperatur, świetnym celem na wakacje okazuje się wyspa Lanzarote. Wyspa odznacza się tym, że trwa tam całoroczna wiosna. Do wyszukiwarki wstaw sformułowanie „Lanzarote wakacje”.