Urlop w województwie dolnośląskim, czyli co powinniśmy zobaczyć i jakie miasta zwiedzić

Planując podróż po województwie dolnośląskim, warto odwiedzić kilka pięknych miejsc znajdujących się na tym obszarze. Wrocław, Legnica to kilka z nich, które chętnie zwiedzane są przez turystów przez cały rok.

Rynek we Wrocławiu

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com
Wycieczkę dobrze jest zacząć od najbardziej popularnego miasta na Dolnym Śląsku- Wrocławia. To cudowne miasto, pełne wysp otoczonych rzeką jest świetną atrakcją dla turystów. Uroczy rynek w centrum miasta z fontannami rok rocznie przyciąga przyjezdnych. Będąc w tym mieście możemy wybrać się na przykład na Sky Tower, gdzie możemy oglądać przepiękną panoramę Wrocławia. Szczególnie wieczorami widok ten jest najpiękniejszy.

Ten istotny link (https://www.uannynowytarg.pl/) spodobał Ci się To świetnie, ponieważ na nowej stronie stworzyliśmy dla Ciebie sporo takiego typu informacji.

Niedaleko od Wrocławia znajduje się Brzeg Dolny- miasteczko z bogatą historią jak również pełne zabytków. Odwiedzając Brzeg Dolny noclegi będą na pewno tańsze aniżeli w większych miastach, a okolica tak samo piękna i spokojniejsza. Jeżeli interesuje nas obiad w barze lub też restauracja Brzeg Dolny będzie doskonałym miejscem, żeby zatrzymać się w trakcie podróżowania po Dolnym Śląsku – zobacz ofertę.

Pragnąc oderwać się od miejskiej rzeczywistości, dobrze jest zwiedzić parki narodowe w województwie dolnośląskim. Karkonosze czy też Góry Stołowe zagwarantują nam przepiękne widoki oraz zachęcą do aktywnego wypoczynku na łonie natury. W zależności od kondycji można znaleźć cięższe bądź łatwe szlaki. Wszystkie jednak będą pełne przepięknych widoków. Wędrując po Karkonoszach nie możemy zapomnieć o wizycie na znanej Śnieżce i zobaczeniu wodospadów. Nie ważne czy odwiedzimy Karkonosze w lecie czy też zimą, miejsce to jest pełne atrakcji. Jeżeli jesteśmy fanami jazdy na nartach w zimie można skorzystać ze znajdujących się tam wyciągów narciarskich. Góry Stołowe natomiast zachwycą nas wyjątkowo ciekawymi formacjami skalnymi. Z tego miejsca jest także blisko do Czech, które także możemy odwiedzić wędrując po Dolnym Śląsku.

Wakacje na Dolnym Śląsku to doskonały wybór jeśli kochamy górskie widoki a także urokliwe miasta. Z pewnością zapamiętamy odwiedziny we Wrocławiu lub też w Górach Stołowych i chętnie wrócimy w te miejsca jeszcze raz.