Zachwycająca i piękna Majorka

Spora część z nas na dźwięk słowa “Majorka” zaczyna nucić melodię wielkiego hitu zespołu Loft sprzed 20 lat. Ale, Majorka to nie tylko taniec i szaleństwa do późnych godzin nocnych w tamtejszych dyskotekach. Majorka to największa i bez wątpienia najczęściej odwiedzana przez turystów wyspa hiszpańska na Morzu Śródziemnym. Co robi na nas największe wrażenie? Z pewnością ponad 200 plaż, zabytkowe wiatraki „molinos”, oraz wiele innych atrakcji, które czekają na przyjezdnych ze wszystkich stron świata.

Majorka

Źródło: iiimillenium.pl
Majorka last minute to miejsce wprost stworzone dla miłośników wypoczynku z wodą w roli głównej, bo atrakcji jest mnóstwo. Przede wszystkim, ze względu na fantastyczne plaże: począwszy od szerokich i zatłoczonych piaszczystych, skończywszy na kameralnych i nieobleganych. Po drugie, szybko znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu do szaleństw wodnych, i szkoły nurkowania, żeglarstwa czy kitesurfingu. Na pewno mali, jak i duzi zafascynowani będą oceanarium w stolicy Majorki.

Stolica Majorki, Palma de Mallorca – to jeden z największych ośrodków turystycznych w całej Europie. To typowo śródziemnomorskie miasto zasługuje na dokładne poznanie. Poza palmami i drogimi jachtami zobaczymy tu wiele zabytków. Odnajdziemy tam zakątki, w których można się zakochać, spędzając wyjątkowe chwile.
Na Majorce na turystów czeka bardzo rozbudowana baza hotelowa. Począwszy od nieco skromnych hoteli przeznaczonych dla turystów chcących jedynie zwiedzać, po ekskluzywne ośrodki hotelowe dla bardziej wymagających, ceniących dobrą obsługę i smakowite posiłki.

Wakacje na Majorce

Autor: Thierry Chervel
Źródło: http://www.flickr.com
Na Majorkę nie jesteśmy zmuszeni jechać latem. Toteż warto rozważyć wycieczkę po zakończeniu lata. Największą zaletą oferty last minute jest cena, która pozwala zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu procent kosztów wycieczki. Umożliwia więc podróżowanie wszystkim osobom, którzy ze względów finansowych nie mogą się decydować na egzotyczne wycieczki, które pozostaną zapamiętane na długo. Poza tym plusem może być wiadomość, że za podobną kwotę czeka na nich wyższy standard hotelu i tym samym zażywać relaksu w hotelu o wyższym standardzie. Zdecydowanie warto rozpatrzyć taką opcję, szczególnie, iż jesienna pogoda w Polsce wprawia niejedną osobę w nostalgię.