Praca za granicą bez znajomości języka. W jaki sposób ją pozyskać? Jak dużo można zarobić?

Za granicą pracuje ponad dwa mln polaków. Część z nich biegle włada językami obcymi, a cząstka - pomimo tego, iż mówi wyłącznie po Polsku - i tak decyduje się na wyjazd. Jak sobie radzą?
reklama
Autor: Asamblea Nacional del Ecuador
Źródło: http://www.flickr.com


Nie oszukujmy się, ażeby sporo zarobić poza granicami obcy język należy znać. Im lepiej, tym lepsze płace na nas czekają. Polska zarobkowa emigracja w Niemczech posiada przeróżne oblicza. Za chlebem jeżdżą przedstawiciele najprzeróżniejszych branż gospodarki - kelnerzy, budowlańcy, opiekunowie osób starszych, hydraulicy, spawacze bądź rolnicy. W internecie odkryjemy przeróżne oferty pracy elektryk jest to zawód wysoce poszukiwany. W tej grupie są jednostki o różnym poziomie kwalifikacji jak też wiedzy, w różnym wieku oraz z różnych punktów kraju. Żakowie, bezrobotni, jednostki po 50. roku życia. Niektórzy opuszczają Polskę na stałe, ale znakomita większa część spędza na zarobkowaniu tylko część roku. Później wraca do kraju i po paru tygodniach wypoczynku znowu wyjeżdża.


rzeczoznawca majątkowy
Autor: manishibhatt
Źródło: http://www.flickr.com


Od momentu wejścia naszego kraju do UE Niemcy, przez wzgląd na bliskość geograficzną, były obok Anglii jednym z najważniejszych kierunków dla potrzebujących dorobić za granicą. Obecnie - jak wynika najwięcej propozycji dla Polaków jest w rolnictwie, budowlance czy produkcji przemysłowej. Na największe pensje liczyć mogą zatrudnieni w przemyśle, na przykład monter linii wytwórczej zarobi do 2,4 tysiąca euro brutto. Porównywalne pensje otrzymają wykwalifikowani pracownicy budowy - zbrojarze, kamieniarze, hydraulicy. Jest to praca za granicą, którą można rozpocząć bez znajomości języka. Najniższe stawki są w rolnictwie i sadownictwie.
To również praca za granicą, jaką można realizować bez znajomości języka. Emigranci wypracują w niej około 1,9 tys. euro brutto. W jaki sposób odnaleźć taką pracę? Wystarczy w wyszukiwarce wpisać przykładowo praca Bruksela.